Як зрозуміти, що у вас весняна алергія на цвітіння, і чим рятуватися

Закладений ніс, чхання, сльозоточивість – ці симптомі знайомі людям, які щороку змушені боротися з цією недугою.

Про те, які симптоми вказують на алергію, як її лікувати і чим рятуватися, розповідає Независимый Регион з посиланням на алерголога вищої категорії, кандидата медичних наук Олександра Назаренко.

Симптоми весняної алергії

Весняна алергія або поліноз – це алергія на пилок рослин, які починають цвісти з настанням відповідної пори року. Це хронічне захворювання, у групі ризику може опинитися людина будь-якого віку, а через маленькі розміри самого подразника (пилку), «підхопити» його можна де завгодно. Алерген може потрапити у квартиру через відкриті вікна, навіть якщо присутнє москітна сітка, а також пилок легко можна принести додому на взутті та одязі.

Як проявляється алергія на цвітіння:

  • закладеність носа;
  • чхання, нежить і кашель;
  • набряк і почервоніння очей (кон’юнктивіт на тлі алергії);
  • біль і сухість у горлі;
  • набряк м’яких тканин;
  • висип на шкірі.

Ознаки алергії дуже схожі на звичайну застуду, але при алергії температура тіла не підвищується.

Як лікувати та чим рятуватися

Експерт зазначив, що існує два ключові методи боротьби з алергією. І перший застосовується під час алергенної реакції організму на різні збудники.

Є різноманітні ліки, які не дають алергії розвиватися. Також є гормональні препарати, які прибирають алергічні набряки. Усі ці методи лікування, за словами медика, симптоматичні. Тобто вони не лікують, а тільки полегшують стан.

Другий метод, який допомагає від алергії на цвітіння, застосовується як лікування алергії протягом тривалого періоду життя. Йдеться про алерген специфічної імунотерапії.

«Коли відомо, до якого білка є алергія, застосовують спеціальні вакцини. Це може бути спрей, який потрібно використовувати щодня. Але для лікування потрібно від 5 до 7 років. Є й інший метод вакцинації – ін’єкційний. Ін’єкції потрібно робити щомісяця, цей процес лікування трохи швидший і займає від 3 до 5 років. Хоча в деяких випадках, алергія може минути і через 5-6 місяців – усе залежить від різних чинників», — пояснив експерт.

Водночас лікар зазначив, що деякі види алергії не можна лікувати таким методом, адже проти них просто не існує вакцини. Наприклад, алергія на цвітіння берези.

Назаренко також зауважив, що в такий період людям, які страждають на алергію, краще залишатись вдома в суху та спекотну погоду. Адже в цей час збудники більш активно пересуваються в повітрі та несуть велику загрозу для людей.

Крім того, експерт зазначив, що зараз ситуацію для людей з алергією погіршують і бойові дії в Україні, адже з кожним вибухом у повітря потрапляє багато хімічних речовин, які дуже впливають на слизову, тому пилок проникає глибше.

Лікар також рекомендує людям з алергією частіше промивати ніс. Це можна робити теплою водою або мінералкою, але спочатку необхідно випустити гази.

Раніше НР писав про те, коли українці зможуть вакцинуватися в аптеках і що для цього потрібно.

0 Replies to “Як зрозуміти, що у вас весняна алергія на цвітіння, і чим рятуватися”