Кава може захистити печінку: скільки чашок можна випивати на день

З цього напою починається день, адже він дає людині заряд бадьорості та енергії. Як виявилось, є ще одна вагома причина зробити каву частиною щоденного раціону. Вона допомагає підтримувати здоров’я печінки.

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на Spiker.Club.

За словами лікар-гепатолога Джаміля Вакіма-Флемінга, сьогодні існує вже чимало досліджень, які довели користь кави для печінки. Він зазначає, що кава особливо корисна при неалкогольній жировій хворобі печінки (НЖБП).

Кава і НЖХП

Це захворювання спричиняє накопичення в клітинах печінки зайвого жиру і зазвичай розвивається у людей із зайвою вагою, діабетом або високим рівнем холестерину в крові. Згодом воно може привести до появи цирозу, який, в свою чергу, є головним фактором розвитку раку печінки або печінкової недостатності.

Втім, дослідження показують, що люди, які полюбляють каву і багато її п’ють, мають більш низький ризик розвитку неалкогольної жирової хвороби печінки. Вчені встановили, що цей ароматний напій також корисний для людей з гепатитом С.

У тих, хто вже страждає від НЖХП, регулярне вживання кави знижує ймовірність розвитку цирозу. А серед людей з цирозом кава суттєво скорочує ризик смерті від хвороби. Однак вчені зауважують, що користь приносить тільки звичайна кава, напій без кофеїну в цьому випадку «не працює».

Скільки чашок кави можна випивати на день

Щоб взяти з кави максимум користі для здоров’я, рекомендується дотримуватися норми його споживання. Для запобіганню проблем печінки, лікар рекомендує щонайменше три чашки на день. При гепатиті або жировій хворобі кількість чашок можна збільшити до чотирьох або навіть п’яти на день.

Варто зауважити, що це правило не діє для людей, які мають проблеми з серцем, судинами або нерегулярний пульс.

Раніше НР писав про те, який інгредієнт не варто додавати у вівсянку, щоб не нашкодити здоров’ю.

0 Replies to “Кава може захистити печінку: скільки чашок можна випивати на день”