Макрон, Шольц та Мішель провели зустріч Орбаном перед самітом ЄС: говорили про Україну

Фото: Диалог

Очевидно, що політики знову будуть обговорювати з Орбаном питання вступу України до ЄС. Водночас угорський прем’єр каже, що його позиція буде незмінною.

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на Politico та The Guardian.

За даними Politico, ввечері 13 грудня Мішель, Макрон, Шольц та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн провели зустріч. Ціллю зустрічі було узгодження спільної лінії перед самітом.

Зранку 14 грудня перед самітом ЄС Мішель, Макрон та Шольц також провели робочий сніданок з Орбаном. Видання зазначило, що лідери намагались переконати прем’єра Угорщини щодо рішень, які він блокує. Зокрема, щодо України.

Водночас Орбан заявив, що Угорщина залишиться твердою у своєму рішенні щодо питання членства України в ЄС.

Коментуючи позицію Угорщини щодо схвалення фінансування допомоги Україні, Орбан зазначив, що в бюджет країни закладені гроші для допомоги нашій країні.

«Якщо ми хочемо давати більший термін і більше грошей, ми повинні обходитися поза бюджетом, і ми це підтримуємо», — сказав прем’єр Угорщини.

За повідомленням польського видання PolskieRadio24, початок саміту лідерів країн ЄС був відкладений. За даними ЗМІ, причиною цього стали переговори Орбана з головою Євроради, Макроном та Шольцом. На них присутня і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

«Це остання можливість переконати главу угорського уряду змінити свою думку», — зазначає видання.

Нагадаємо, Зеленський різко відреагував на питання про територіальні поступки Росії.

0 Replies to “Макрон, Шольц та Мішель провели зустріч Орбаном перед самітом ЄС: говорили про Україну”