Як налагодити сон, щоб зберегти здоров’я під час війни

Для того, щоб його налагодити, необхідно, зокрема, позбутись надлишкових факторів та зменшити кількість елементів, які збуджують.

Про це розповідає Независимый Регион з посиланням на інтерв’ю директора Науково-навчального інституту психічного здоров’я Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця Олега Чабана РБК-Україна.

Корисні поради для покращення сну

Так, за словами Чабана, для налагодження сну без препаратів, перш за все необхідно зменшити час використання гаджетів, особливо у вечірній час, та знизити кількість негативної інформації.

Друге, що рекомендує психотерапевт для покращення сну, включити в свій розклад дня легку фізичну активність та прогулянки протягом дня, особливо увечері.

Психотерапевт запевняє, що не буде зайвим прибрати надлишкові фактори — в першу чергу, це звуки, у другу чергу — світло.

«Навіть місяць у вікно — це вже частинка порушеного сну. Ми обставилися електронними циферблатами, вони навіть при закритих очах зменшують кількість мелатоніну («гормону сну»). Харчування варто припинити за три-чотири години до сну, не вживати воду за годину-дві до сну, вживати ті продукти, які не викликають бродіння у кишківнику», — заявив Чабан.

Він додав, що в раціон слід додати продукти, як допомагають виробляти серотонін, як от твердий сир чи горіхи.

Серед інших порад — знайти свій спосіб розрядки і відпочинку.

«Якщо ти «заряджаєшся» вдень, запитання — як ти розряджаєшся. Фізична активність, прогулянки, нехай тебе вигуляє собака, а не навпаки. Розмова з дружиною/чоловіком, дійсно щось релаксуюче, що для тебе значиме», — заявив він.

Чабан додав, що фізична релаксація для кожного індивідуальна: для когось робити щось руками, для когось — інтелектуальна.

«Я завжди раджу: для того, щоб добре спати, робіть вдома протилежну до вашого фаху роботу. Працюєте головою — значить удома працюйте руками. Працюєте на роботі руками — вдома працюйте головою. Це елементарні речі до ще якихось препаратів, в тому числі рослинних», — додав він.

Раніше НР писав про те, в яких випадках українці зможуть отримати безкоштовне лікування в денному стаціонарі.

0 Replies to “Як налагодити сон, щоб зберегти здоров’я під час війни”