Що відомо про гормональні цикли у чоловіків та як вони проявляються

Щомісячний менструальний цикл стає причиною таких коливань і тільки після настання менопаузи все припиняється. Вченізапевняють, що й у чоловіків можуть бути гормональні коливання, але вони проявляються зовсім по-іншому.

Які гормональні коливання бувають у чоловіків, розповідає Независимый Регион з посиланням на Popular Science.

Чи бувають гормональні цикли у чоловіків

Вчені стверджують, що у чоловіків також бувають гормональні цикли. Рівень тестостерону переважно досягає максимуму зранку, ймовірно у зв’язку з циркадними ритмами, а потім йде на спад протягом дня. Фізичні вправи також можуть зумовити короткочасні стрибки.

За думкою деяких дослідників, чоловічі гормони зазнають змін залежно від пори року. Результати дослідження 2003 року продемострувало, що рівень тестостерону у чоловіків в одному норвезькому місті досяг найнижчого рівня влітку та досяг максимуму пізньої осені.

Дослідження данських чоловіків виявило подібні сезонні зміни, однак за дещо іншим графіком. Можна зробити висновок, що ці коливання можуть бути пов’язані з перебуванням на сонці, літніми тренуваннями або збільшенням ваги взимку.

Втім, дослідження, проведені в сонячному Сан-Дієго та Бостоні, не змогли підтвердити результати скандинавських відкриттів. У огляді 2012 року урологи Медичного коледжу Бейлора в Х’юстоні заявили, що «існують деякі докази, які підтверджують уявлення» про сезонні цикли, але попередили, що для точної відповіді необхідні додаткові дослідження.

Ендокринолог Петер Селек з Університету Коменського в Словаччині також вважає, що у чоловіків також є регулярний щомісячний гормональний цикл. У 2002 році він опублікував дослідження, в якому говорилось про те, що і чоловіки, і жінки відчувають приблизно місячні ритми тестостерону.

Рівень у чоловічій слині різко досягає максимуму на 18 день 30-денного циклу. Висновки Селека не були відтворені або прийняті в польових умовах, але він запевняє, що у чоловіків також є гормональний цикл.

Селек додає, що якби у жінок не було менструації, дослідницький заклад, ймовірно, також скептично ставився б до їхніх місячних циклів.

Раніше НР писав про те, яка проста вправа допоможе позбутись зайвого жиру на животі жінкам за 40.

0 Replies to “Що відомо про гормональні цикли у чоловіків та як вони проявляються”