Чи може Польща «закрити небо» над західними регіонами України і що для цього потрібно

З такою заявою в ефірі телемарафону виступив речник Повітряних сил Ілля Євлаш. Про це передає Независимый Регион.

Втім, як зазначає Євлаш, для цього потрібне політичне рішення.

За словам Євлаша, Польща має всі необхідні системи протиповітряної оборони дальнього радіусу дії в тому числі ЗРК Patriot, щоб «прикрити небо» над західними областями України.

Речник ПС заявив, що з цього приводу уже проводилися переговори між Україною та Польщею. Євлаш наголосив, що якщо б Варшава погодилась «закрити небо» над західними регіонами України, то Сили оборони могли б перекинути системи ППО на передову та використовувати їх для боротьби з тактичною авіацією ворога.

Крім того, з допомогою систем протиповітряної оборони можна було б ефективно збивати керовані та крилаті ракети.

Однак, щоб це все стало можливим, потрібне політичне рішення, і в цьому напрямку повинні працювати українські дипломати та вище військове керівництво.

Що говорять у Польщі про ідею «закриття неба» над західною Україною

Раніше президент Польщі Анджей Дуда заявив про те, що країни НАТО, в тому числі і Польща не збивають російські ракети над територією України, оскільки намагаються уникнути прямого конфлікту з РФ.

Окрім того, Дуда пояснив, чому Польща не збиває російські ракети, які залітають на її територію. Він заявив, що знищена ракета могла б привести до пошкоджень і руйнувань на території Польщі і це б означало, що РФ почала війну проти цієї країни.

Саме тому Дуда вважає російською провокацією ракети РФ, які залітають у повітряний простір Польщі. Політик вважає, що таким чином Кремль намагається розширити географію війни.

Раніше НР писав про те, що Сенат США схвалив законопроект про допомогу Україні.

0 Replies to “Чи може Польща «закрити небо» над західними регіонами України і що для цього потрібно”