Сенат США схвалив законопроект про допомогу Україні: коли очікувати перший пакет допомоги і що в нього увійде

Тепер документ відправиться на підпис до президента США Джо Байдена.

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на трансляцію голосування в Сенаті США.

Під час голосування за законопроект про надання Україні допомоги на суму в 61 млрд доларів, 79 сенаторів віддали свої голоси «за».

Проти висловилися 18 сенаторів.

Що США передбачили для допомоги Україні

Даним законопроектом передбачено виділення фінансів на допомогу Україні на загальну суму в більш як 60 мільярдів доларів. Зокрема 49,9 млрд доларів витратять на оборонні видатки, 1,57 млрд направляться на економічну допомогу і ще 400 млн на захист кордонів та гуманітарне розмінування.

Водночас законопроект передбачає 7,8 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, але ці гроші будуть надані в якості кредиту, умови якого визначать окремим договором.

Раніше повідомлялось, що даний кредит може бути списаний. Такі повноваження матиме президент США, але після виборів 5 листопада 2024 року.

Як очікується, законопроект буде негайно підписаний президентом США. Після цього, Вашингтон в найкоротший термін повинен виділити Україні новий пакет військової допомоги.

Що увійде до нового пакету допомоги від США

Як стало відомо, цього разу адміністрація американського президента Джо Байдена готує більший, пакет військової допомоги Україні, ніж зазвичай.

Очікується, що в нову допомогу Україні увійдуть бронетехніка як додаток до терміново необхідних артилерійських систем і засобів протиповітряної оборони.

Як повідомлять західні ЗМІ, пакет матиме в собі:

  • бойові машини «Бредлі»;
  • «Хамві»;
  • бронетранспортери M113;
  • артилерію;
  • засоби протиповітряної оборони;
  • ракети.

Також Україна може отримати далекобійні ракети ATACMS.

Раніше НР писав про те, чому республіканці закликають Джонсона піти у відставку.

0 Replies to “Сенат США схвалив законопроект про допомогу Україні: коли очікувати перший пакет допомоги і що в нього увійде”