Україна перейде на літній час: коли і куди переводять годинник

Фото: Вести

Так, 29 жовтня українці перейшли на зимовий час, а вже в березні країна повернеться на літній час.

Коли і куди переводити стрілки годинників у 2024 році розповідає Независимый Регион з посиланням на Телеграф.

Перехід на літній час в цьому році відбудеться в ніч проти 31 березня о 03:00. Стрілки годинника треба буде перевести на одну годину вперед (тобто з 03:00 до 04:00). Таким чином, українці будуть спати на одну годину менше, ніж зараз, а день стане на одну годину довшим.

Вже зараз можна помітити, як день потроху стає довшим – якщо раніше о 17-й годині вечора було вже темно, то зараз темніє ближче до 18-ї. А до кінця березня темнітиме ще пізніше.

Навіщо переводять годинник?

Основною причиною переводу годинників є нібито ефективніше використання світлового дня. А взимку це ще робиться для економії електроенергії, опалення та освітлення.

Перехід на зимовий та літній час в Україні запроваджено постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року «Про порядок обчислення часу на території України», згідно з якою в Україні двічі на рік відбувається переведення годинника: восени на годину назад, навесні — на годину вперед.

Варто зазначити, що багато країн уже скасували рішення про переведення годинників. В Україні теж намагались відмовитись від переходу на зимовий і літний час, однак у Верховній Раді ще досі точаться дискусії щодо цього питання.

Нагадаємо, Путін підвищив у званні чиновника, який курував тортури Навального у колонії.

0 Replies to “Україна перейде на літній час: коли і куди переводять годинник”