Чи буде економічне бронювання в Україні та у якому вигляді

Що відомо про економічне бронювання та в якому вигляді воно буде реалізоване, розповідає Независимый Регион з посиланням на РБК-Україна.

Що пропонують у Верховній Раді

Як відомо, авторами відповідного законопроекту №11331 «Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки» є група депутатів на чолі з головою Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитром Наталухою. І хоча сам текст проекту на сайті Ради наразі відсутній, Наталуха на своїй сторінці у Facebook описав, що концепція має працювати наступним чином:

  • кожен субʼєкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 000 грн на місяць за працівника, може його забронювати;
  • сплата підвищеного збору відбувається не працівником, а самим бізнесом, тобто підприємець сам визначає, хто для нього найбільш критичний і підтверджує це відповідними податками;
  • бронювання поширюється на кожен субʼєкт господарювання, що нівелює проблему, наприклад, з неможливістю броні для представництв міжнародних компаній чи ФОПів;
  • ФОПи мають можливість броні, якщо підтвердять реальне ведення діяльності протягом останнього року;
  • відсоткову межу заброньованих та процедуру буде встановлювати Кабмін. При цьому механіка сплати підвищеного військового збору окреслена у повʼязаному законопроекті №11332 щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних (текст цього проекту на сайті Ради теж поки відсутній).

Крім того, за словами Наталухи, незабаром нардепи подадуть два альтернативних законопроекти, що будуть включати:

  • модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 тисяч гривень;
  • змішану модель — 35 тисяч грн зарплати для найманого працівника, 20 тисяч грн військового збору для ФОП.

Що кажуть в уряді та ОП

Як зазначили співрозмовники видання у владі, ані в уряді, ані в Офісі президента наразі не розглядають питання «економічного бронювання» як пріоритетне. Не зважаючи на те, спочатку цей формат був схвалений владою, через ризики соціальної напруги, зокрема серед військових та їхніх родин, було прийнято рішення відкласти це питання, принаймні, на кілька місяців.

Чи буде ухвалене остаточне рішення про економічне бронювання

Голова Комітету ВРУ з питань національної безпеки та оборони Олександр Завітневич вважає, що економічне бронювання в якомусь вигляді точно буде.

«Але все одно якийсь баланс ми будемо шукати, тому що, ще раз повторюсь, фронту без тилу не буває, і тилу без фронту не буде. Без нашої економіки, без податків не буде, за що фінансувати фронт», — сказав він в інтерв’ю ВВС.

Раніше НР писав про те, чи загрожує Україні тотальний блекаут.

0 Replies to “Чи буде економічне бронювання в Україні та у якому вигляді”