Чому людям за 40 важко худнути: гормони тут ні до чого

Більшість скидає такі проблема на гормональні зміни в організмі, запевняючи себе, що нічого із надлишковими кілограмами зробити вже не можна. Однак це зовсім не так!

Про те, чому люди набирають вагу з віком і як її позбутись після 40 років, розповідає Независимый Регион із посиланням на допис дієтолога Галини Сеник в Instagram.

Що заважає худнути людям за 40

«Для багатьох жінок це є справжньою проблемою. А найсумніше тим, хто «раніше їла, що хотіла і ніколи не мала проблем із вагою і тут оце…». І коли у 38+ з кожним роком з’являється зайві кілограми і сантиметри на талії, ми починаємо бити на сполох. Найчастіше приходить думка, що причина в гормонах і потрібно обстежитися. А ще треба піти в спортзал. Знайомо?» — звертається до читачів дієтолог.

За словами спеціаліста, причина зайвої ваги у цьому віці лише на 5-10% залежить від гормонів, а решта — від раціону харчування, фізичної активності та сну.

Лікар пояснює, що існує таке поняття як рівень цукру в крові після їжі і те як швидко він приходить в норму. У жінок 40+ цей процес сповільнюється, тому вага може набиратися швидше.

Рівень естрогенів — гормонів, важливих для репродуктивного здоров’я, після 45 років йде на спад, що теж є своєрідним захистом. Організм залучає компенсаторні механізми у вигляді животика, бо там можуть утворитися інші естрогени.

Чому з’являються зайві кілограми після 40 років

Сеник зазначає, що люди з віком:

  • мало багато рухаються, бо частіше за все пересуваються на авто або користуються громадським транспортом;
  • рідше гуляють на свіжому повітрі, а, натомість, вибирають посидіти вдома/кафе.

Також багато людей не притримуються здорового раціону харчування. Протягом дня вони можуть наповнювати шлунок перекусами, часто їдять солодке, а ввечері, бажаючи все надолужити, переїдають.

«Коли холодно чи сумно, наша рука одразу тягнеться до чогось смачненького, жирненького. Ось і непомітний, але такий надійний шлях додаткових кілограмів», — додала дієтолог.

Спеціаліст наголошує, що справа не у віці, а в способі життя та мисленні.

Раніше НР писав про гормональні цикли у чоловіків та як вони проявляються.

0 Replies to “Чому людям за 40 важко худнути: гормони тут ні до чого”