Коли для організму корисніше йти на пенсію

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на Woman Life.

Вчені з Упсальського університету (Швеція) вирішили дослідити, наскільки той вік, коли людина виходить на пенсію, може вплинути на її довголіття.

Як з’ясувалося, ті літні люди, які припиняють працювати пізніше, менше страждають хворобою Альцгеймера. Однак, важливу роль також відіграє раціон.

В дослідженні взяли участь 500 літніх людей – чоловіки і жінки віком 70 років. Респонденти заповнювали анкету, в якій вони повинні були відповісти на питання, які стосуються їх способу життя, захворювань і харчування.

Після того, як вчені отримали усі анкети, їх розділили на три групи. Респондентів поділили в залежності від того, як вони харчуються. Таким чином фахівці особливо виділили людей, які надають перевагу білковому харчуванню з низьким вмістом вуглеводів. Такий раціон прийнято відносити до середземноморського типу раціону.

Примітно, що через 12 років вчені знову обстежили своїх підопічних, яким вже перейшли позначку у 80 років.

Вчені встановили, що у 79 осіб розвинулася деменція, а 48 пенсіонерів страждали хворобою Альцгеймера. Ще 105 пацієнтів скаржилися на погану пам’ять, проблеми з когнітивними функціями, труднощами з промовою.

Варто зауважити, що у тих людей, які були з групи середземноморської дієти проблем з пам’яттю і мовою, а також деменція і хвороба Альцгеймера спостерігалися рідше. Автори дослідження зазначили, що такий тип раціону дозволив знизити на 70 відсотків ризик вікових проблем, перерахованих раніше.

За словами однієї з вчених Еріки Ульссон, харчування бобовими, фруктами, рибою, овочами і цільнозерновими продуктами дозволило сповільнити процес руйнування когнітивних функцій.

Ульссон наголосила, що активний спосіб життя допоміг літнім людям уникнути старечих захворювань.

«Особливо виділялися ті, хто продовжив працювати після пенсії. Улюблена справа допомогла цим людям підтримувати ясність розуму і достатній рівень пам’яті. Найкраще справлялися із завданнями ті, хто продовжив працювати і в 80 років», – зазначає вчена.

Нагадаємо, лікарі розповіли про корисну звичку, яка позитивно впливає на весь організм.

0 Replies to “Коли для організму корисніше йти на пенсію”