В Україні розпочали підготовку до потенційної пандемії «хвороби Х»: в МОЗ розповіли деталі

Фото: УП

З такою заявою виступив очільник МОЗ Віктор Ляшко на брифінгу, присвяченому «хворобі Х» в медіацентрі Україна – Укрінформ. Про це передає Независимый Регион.

За словами міністра, в системі охорони здоров’я забезпечили кадровий ресурс, покращили матеріальну технічну базу й запустили глобальне партнерство, яке дозволяє бути готовими до викликів, які може принести пандемія «хвороби Х».

Ляшко зазначив, що в МОЗ визначили 3 компоненти, які є головними у готовності до потенційної пандемії. Йдеться про: наявність кадрів, мережу лабораторій та партнерство з країнами Європейського Союзу.

Як повідомляє очільник МОЗ, наразі в системі охорони здоров’я працює близько 15 тисяч працівників. Також за останні три роки фінансування галузі охорони здоров’я збільшилось майже в вдвічі – з 2,6 млрд грн до 4,9 млрд грн.

«Це значить, що ми оплачуємо фахівців, які працюють в системі й зможуть зреагувати на поширення потенційного збудника», – пояснив він.

Крім того, за словами Ляшка, в закладах здоров’я покращують матеріально-технічну базу. Міністр додав, що в минулому році 193 заклади отримали пакет від Національної служби здоров’я України під назвою «Готовність на епідемії або спалахи до інфекційних хвороб».

Такий пакет передбачає, що в закладі працюють спеціалісти, які мають проходити відповідні тренінги. Також обов’язковим є облаштування реанімаційних відділень й наявність необхідного обладнання.

«Також на базі цих закладів формується запас, – медичний кошик – це перелік відповідних лікарських засобів із запасом на 3 місяці», – додав Ляшко.

Очільник МОЗ зазначив, що міністерство зміцнило співпрацю із країнами Європи, які, у разі необхідності, могли б передати Україні всі необхідні ліки.

Нагадаємо, Кулеба висловився про ймовірність прориву РФ через дефіцит снарядів у ЗСУ.

0 Replies to “В Україні розпочали підготовку до потенційної пандемії «хвороби Х»: в МОЗ розповіли деталі”