МФБК оприлюднив нову інформацію щодо Навального: його хотіли обміняти

Фото: DailyLviv

В Міжнародного Фонду боротьби з корупцією говорять про те, що існувала домовленість щодо його обміну напередодні смерті у колонії.

Про це свідчить оприлюднене відео ФБК, передає Независимый Регион. Відомо, що на початку лютого президенту РФ Володимиру Путіну було запропоновано обмін кілера, офіцера ФСБ Вадима Красикова на Навального та двох американських громадян.

«Олексій Навальний міг би прямо зараз, прямо сьогодні сидіти на цьому місці. Це не фігура мови, це могло і повинно було статися», — сказала Пєвчіх.

Вона заявляє, що після довгих перемовин ФБК вдалося досягнути рішення про обмін Олексія Навального на офіцера ФСБ та кілера Вадима Красикова, який відбуває термін за вбивство у Берліні та ще двох громадян США.

Пєвчіх зазначила, що згідно з отриманої інформації, увечері 15 лютого відбулись чергові переговори і вони вже знаходилися на фінальній стадії. Але 16 лютого Олексія Навального було вбито.

За словами голови ФБК, після початку війни на території України питання визволення Навального з колонії набуло гострішого характеру. Одним з варіантів, який міг урятувати йому життя, був обмін. Проте, враховуючи те, що Навальний був громадянином Росії та до того ж гучним політиком, простий обмін ніхто б не дозволив. Саме тому обрали стратегію гуманітарного обміну за допомогою розслідувача Христо Грозєва.

Пєвчіх зазначила, що реалізація плану обміну тривала протягом двох років.

«Навесні минулого року наш план отримав схвалення. Все могло відбутись вже тоді, рік назад. Але не відбулося. Це було безкінечним зламаним телефоном», — вказала Пєвчіх.

Вона також додала, що неформальним перемовником був Роман Абрамович, який і запропонував такий варіант обміну Навального Володимиру Путіну.

Раніше повідомлялось, що Путін використовує «творчий контент» для передвиборчої кампанії.

0 Replies to “МФБК оприлюднив нову інформацію щодо Навального: його хотіли обміняти”