Коли і як потрібно робити розсаду: корисні поради від досвідчених городників

Незважаючи на те, що більшість городніх культур садити на вулиці ще не можна, у городників почалася «гаряча» пора — вони висаджують розсаду. Всім хочеться, щоб вона була міцною та здоровою, але не всім відомі найважливіші для цього правила.

Як правильно робити розсаду для майбутнього городу, розповідає Независимый Регион з посиланням на «Сад і город».

Як визначити потрібний час для посіву

Варто врахувати декілька важливих факторів:

  • Місячний посівний календар. Всі бульбові та цибулинні культури необхідно висаджувати на спадаючий місяць. Це цибуля, часник, картопля, буряк, морква, гіацинти, нарциси й т. д. А все, що дає плоди над землею, варто засівати на зростаючий місяць. Це помідори, перці, кабачки, капуста тощо.
  • Особливості росту та розвитку рослин. Швидкість росту культур відрізняється: одні ростуть швидше, якісь повільніше. Ранньостиглі сорти слід висаджувати пізніше, бо саджанці ростуть швидко і набагато раніше будуть готові до пересадки в незахищений ґрунт або теплицю.
  • Упаковка. Виробник зазвичай вказує не тільки сорт, а й оптимальний час для висадки насіння на розсаду або ж відразу сіяти у відкритий ґрунт.

Як розрахувати термін для посіву

Необхідно визначити час посадка у відкритий ґрунт або теплицю. Зазвичай це друга половина травня чи початок червня, залежно від клімату регіону. Далі відраховуються від 30 до 70 днів назад — це вік саджанців, коли їх треба висаджувати. І додати ще 10-15 днів на проростання насіння.

Тобто, якщо планується висадка розсади томатів на городі в останню декаду травня, то розсаду посіяти потрібно десь у середині березня.

Пам’ятайте, що у кожної культури є свій вік, коли їх треба пересаджувати на постійне місце. Наприклад, скоростиглі томати висаджують через 55 днів, а капусту — через 35 днів.

Раніше проводити пересадку не варто, так як молоді саджанці гірше приживаються. Але й тримати довше також не можна, бо тоді кореневій системі рослинам стає тісно у стаканчиках, і вони починають хворіти.

Коли не можна сіяти розсаду

Сіяти насіння на розсаду не рекомендується, якщо належним чином не підготовлене насіння для посадки, ґрунт та ємності. Також не можна сіяти на молодий і повний місяць.

Важливі правила вирощування розсади

  1. Забезпечте необхідний температурний режим. Найкращі показники — це +20 +25 градусів. При більш низьких температурах саджанці ростуть гірше, а при більш високих — можуть перегрітися.
  2. Освітлення. У першій половині березня темніє ще рано, а значить саджанцям потрібно додаткове світло. У якості додаткового світла використовують фітолампи. Після 20 березня сонячного світла вже має вистачати, тому додаткове освітлення можна прибрати.
  3. Полив. Воду підготуйте заздалегідь у великих банках. За добу вона відстоюється і нагріється до кімнатної температури. Поливати саджанці водою прямо з-під крану не рекомендується, бо вона холодна і жорстка.

Помилки при посадці розсади

  • Посів ранньостиглих сортів у березні. Саджанці будуть готові для пересадки вже у квітні, коли на вулиці ще холодно.
  • Помилка у виборі сорту. Більшість овочів проходить селекційний відбір і селекціонери виводять спеціальні районовані сорти. Вони підходять для конкретної кліматичної зони. Тому вибирайте правильно.
  • Неправильні умови. Температура, вологість повітря, графік поливів і підгодівлі — все це має велике значення для гарного росту і розвитку рослин.

Раніше НР писав про фільм «20 днів у Маріуполі» і Чернова, який здобув «Оскар».

0 Replies to “Коли і як потрібно робити розсаду: корисні поради від досвідчених городників”