Що відомо про фільм «20 днів у Маріуполі» і Чернова, який здобув «Оскар»

Це перша кінонагорода для України за весь час проведення премії.

Про це пише Независимый Регион з посиланням на трансляцію церемонії нагородження.

Під час промови Чернов подякував усім, хто причетний до створення цього фільму, і сказав, що він «хотів би, щоб цей фільм ніколи довелося знімати».

«Я проміняв би цю статуетку на те, щоб Росія ніколи не нападала на наші міста, не убивала десятки тисяч наших громадян… Разом ми повинні робити все, щоб ця війна закінчилася», — сказав він.

«Дякую усім. Слава Україні!» — додав режисер.

Весь зал аплодував Чернову стоячи.

Цікаві факти про фільм «20 днів у Маріуполі»

Це документальний фільм українського військового кореспондента та письменника, відеографа Мстислава Чернова, в якому він розповідає про російську облогу Маріуполя у лютому-березні 2022 року під час повномасштабного вторгнення РФ до України. Коли починається повномасштабна війна в Україні, єдина команда журналістів, що опинилася у пастці в оточеному окупантами Маріуполі, продовжує свою роботу, документуючи трагедії війни.

Фільм створено 2023 року у співпраці Associated Press та Frontline.

Прем’єра стрічки відбулася 21 січня 2023 року на найбільшому в США фестивалі незалежного кіно Sundance, де він потрапив до конкурсної програми «Світове документальне кіно» і отримав Приз глядачів.

Фільм отримав премію BAFTA у категорії «Найкращий документальний фільм» та номінацію в категорії «Найкращий фільм іноземною мовою», виграв премію Гільдії режисерів Америки в категорії «Видатні режисерські досягнення в документалістиці»».

Варто відмітити, що січень 2024 року фільм отримав багато нагород — більше 20 нагород і 40 номінацій.

Стрічка стала найкасовішим українським документальним фільмом.

Хто такий Мстислав Чернов

Мстислав Чернов народився у Харкові у 1985 році. Він український режисер, відеограф, фотограф, фотожурналіст, військовий кореспондент та письменник. Висвітлював Революцію гідності, війну на сході України, наслідки збиття Boeing 777 Malaysia Airlines, повномасштабне російське вторгнення в Україну 2022 року, включно з блокадою Маріуполя. Чернов є журналістом Assotiated Press та президентом Української асоціації професійних фотографів. Крім того, він є лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка та премії Оскар, які він отримав у 2024 році.

Раніше НР писав про найкращі фільми про кохання під час Другої світової війни.

0 Replies to “Що відомо про фільм «20 днів у Маріуполі» і Чернова, який здобув «Оскар»”