Скільки країн візьме участь у Саміті миру у Швейцарії

Представники Росії та Китаю даний захід пропустять.

Такою інформацією поділилась президентка Швейцарії Віола Амхерд. Про це пише Независимый Регион з посиланням на видання Associated Press. Загалом, за її словами, розіслали 160 запрошень.

У матеріалі зауважують, що Москва запрошення не отримувала, але там заявляють, що все одно не поїхали б, оскільки конференція ґрунтується на мирних пропозиціях президента України Володимира Зеленського, які суперечать політиці Росії.

Амхерд зазначила, що остаточний список учасників буде сформовано до 14 червня, але ключові країни, що розвиваються, як от Туреччина, Південна Африка і Бразилія, поки не коментують своєї участі. Індія, за їхніми словами, прийматиме участь, але не зрозуміло, на якому рівні.

Бразилія і Китай заявили, що не братимуть участі, якщо обидві сторони війни, зокрема і Росія, не опиняться за столом переговорів.

Президентка Швейцарії зауважила, що близько половини країн-учасників будуть представлені на рівні глав держав або урядів. Зокрема, будуть присутні президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, віцепрезидентка США Камала Гарріс, радник президента Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван.

За словами Амхерд, мета саміту – накреслити шлях до можливого миру. Вона наголошує, що йдеться не про пропаганду, а про основу гуманітарної допомоги, що базується на зміцненні миру і створенні платформи для початку діалогу.

Раніше НР писав про те, чому Байден не поїде у Швейцарію та хто представлятиме США на саміті миру.

0 Replies to “Скільки країн візьме участь у Саміті миру у Швейцарії”