Які дискусії щодо допомоги України точаться в США

Голова комітету Палати представників Майк Тернер зробив обнадійливу заяву, що нібито питання виділення допомоги нашій країні розглядатиметься одразу після повернення Конгресу з канікул 9 квітня.

Спікер Палати представників Майк Джонсон раніше заявляв, що розглядається можливість надання допомоги Україні в кредит, однак у США вважають, що допомога має бути безоплатною. Адже українці гинуть й борються проти найважливішого ворога США. Такою думкою з 24 Каналом поділився виконавчий директор Renew Democracy Initiative Уріель Епштейн. Про це передає Независимый Регион.

Коли Конгрес ухвалить рішення щодо допомоги України

За словами Епштейна, рішення про надання підтримки нашій країні залежить від однієї людини – спікера Палати представників Майка Джонсона. Минулого тижня під час виступу він заявив, що після великодніх канікул негайно просуне законопроект, щоб нарешті надавати гроші Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Проте днями Джонсон зробив нову заяву, зазначивши, що ухвалення рішення щодо допомоги Україні станеться не раніше середини чи кінця квітня, бо він усе ще шукає способи пом’якшити опозицію з боку прихильників жорсткої лінії Республіканської партії.

Директор Renew Democracy Initiative висловлює надію на те, що голосування все ж відбудеться 9 квітня, однак, за його словами, рішення, ймовірніше, буде наприкінці квітня.

Епштейн повідомив, що після того, як законопроект пройде в Палаті представників, то його знову мають обговорювати в Сенаті, потім проголосувати, й тільки тоді його направлять на підпис президенту.

Які позиції щодо допомоги України у США

Зараз у Сполучених Штатах немає єдиної думки щодо надання фінансової та військової підтримки Україні. Є три ключові позиції. Серед демократів та деяких республіканців є ті, хто усвідомлюють важливість перемоги України, а для цього ЗСУ потрібно отримати все, щоб завдати нищівної поразки РФ на болі бою.

З демократичного боку, вони прагнуть допомагати та підтримувати Україну, але бояться реакції Росії. До речі, нещодавно з’ясувалося, що Джейк Салліван вважав, що якщо США занадто багато й швидко допомагатимуть Україні, то Росія зможе нанести ядерний удар.

«Така думка дуже небезпечна, тому що змушує США зупиняти самих себе, замість того, щоб робити те, що Вашингтон робив під час холодної війни», – висловився директор Renew Democracy Initiative.

З республіканського боку, ситуація ще гірша. Вже є чимало республіканців, на яких повпливала російська пропаганда. Вони вважають, що США час припинити допомагати Україні, й наша держава нібито не зовсім невинна.

Раніше НР писав про те, на що може піти Трамп у разі перемоги на виборах.

0 Replies to “Які дискусії щодо допомоги України точаться в США”