«Європа має прокинутися»: у Фінляндії заявили про готовність до нападу РФ

Фото: ERR

Таку заяву зробив прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо. Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на Rzeczpospolita.

За словами Орпо, Фінляндія має одну із найсильніших армій НАТО і серйозні резервні сили чисельністю 800 тисяч осіб. Водночас він заявив, що Гельсінкі не очікують негайного нападу з боку Російської Федерації, але дуже добре підготовлені.

«Це 800 тисяч осіб, яких ми можемо швидко поставити під рушницю. Тож ідеться про дуже ефективні сили стримування. Ми не очікуємо негайного нападу з боку Росії, але ми готові», — сказав він.

Водночас прем’єр додав, що Росія становить загрозу для всіх країн Європи, тому Європа має прокинутися і зробити все можливе, щоб підготуватися до можливої війни з РФ.

«Фінляндія дуже добре підготовлена до відбиття такої агресії. Але тепер уся Європа має прокинутися. І зробити це потрібно негайно. Не можна втрачати час», — заявив Орпо.

Орпо вважає, що було б нерозумно покладатися на допомогу Сполучених штатів. Він наголосив на необхідності укріплення оборонної промисловості ЄС, тому що країни мають ефективно допомагати Україні просто зараз.

«А в середньостроковій і довгостроковій перспективі більша обороноздатність необхідна самій Європі. Ми повинні ефективно стримувати Росію від агресії проти Європи. Це країна, яка глибоко змінилася, вона стала надзвичайно агресивною. Проти такої загрози ми не можемо покладатися лише на допомогу США. Нам потрібен власний оборонний потенціал», — додав прем’єр Фінляндії.

Нагадаємо, в Німеччині назвали наслідки відмови від допомоги Україні для економіки США.

0 Replies to “«Європа має прокинутися»: у Фінляндії заявили про готовність до нападу РФ”