Свідомо служать інтересам РФ: у Латвії зробили тривожну заяву щодо шпигунів в Європарламенті

Фото: Polskie Radio

Такі попередження прозвучали на тлі розслідування справи латвійської депутатки Європарламенту Тетяни Жданок, яка працювала під керівництвом кремлівських кураторів десятки років.

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на Politico, яке наводить лист трьох латвійських євродепутатів.

Політики переконані, що випадок зі Жданок не поодинокий і в Європарламенті є ще багато шпигунів, які свідомо працюють на РФ.

«Є й інші депутати Європарламенту, які свідомо служать інтересам Росії», – написали Сандра Калнієте, Робертс Зіле та Іварс Іябс із правоцентристської Європейської народної партії, правих Європейських консерваторів та реформістів та ліберальної партії «Оновлення».

Вони стверджують, що Жданок — це не поодинокий випадок. Крім того, вони висловили занекопоєнність підозрілими «публічними втручаннями, голосуваннями, організованими заходами, а також таємною діяльністю».

Депутати також зазначили, що у березні 2022 року разом із 13 іншими депутатами Європарламенту Жданюк проголосувала проти резолюції, яка засуджує повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

У листі латвійські депутати також наголосили, що фракція має понести відповідальність за «довгострокову співпрацю, фінансову підтримку та інформаційний обмін» зі Жданок з липня 2004 року до березня 2022 року. Водночас сама Жданок запевняє, що «не співпрацювала і не співпрацює зі спецслужбами».

Нагадаємо, США та Німеччина виступають за те, щоб відкласти запрошення України до НАТО.

0 Replies to “Свідомо служать інтересам РФ: у Латвії зробили тривожну заяву щодо шпигунів в Європарламенті”