У Білому домі заявили про повернення хуситам статусу міжнародної терористичної організації

Фото: РБК

Це пов’язано з їх атаками на торговельні судна в Червоному морі.

Про це повідомляє Независимый Регион з посланням на заяву радника голови Білого дому з питань національної безпеки Джейка Саллівана.

Салліван нагадав, що протягом останніх місяців хусити здійснили атаки на військові сили Сполучених Штатів та міжнародні морські судна, що працюють у Червоному морі та Аденській затоці.

«Ці напади підпадають під хрестоматійне визначення тероризму», — заявив він.

Радник голови Білого дому зазначив, що таким чином єменські бойовики поставили під загрозу американський персонал, цивільних моряків та їх партнерів. Крім того, напади хуситів загрожують світовій торгівлі та свободі судноплавства.

У зв’язку з цим, США прийняли рішення про повернення хуситам статусу міжнародної терористичної організації. Таке рішення сприятиме перешкоджанню фінансування для хуситів і примусить їх нести відповідальність за свої напади.

Водночас у Білому домі додали, що у випадку припинення атак в Червоному морі та Аденській затоці, США переглянуть це рішення.

«Сьогодні, у відповідь на ці постійні загрози і напади, Сполучені Штати оголосили про внесення «Ансаралли», також відомої як «Хусити», до списку особливо визначених світових терористів. Це рішення є важливим інструментом, що перешкоджає фінансуванню тероризму для хуситів, ще більше обмежує їхній доступ до фінансових ринків і примушує їх нести відповідальність за свої дії. Якщо хусити припинять свої напади в Червоному морі та Аденській затоці, Сполучені Штати негайно переглянуть це рішення», — йдеться у заяві Білого дому.

Варто зауважити, що рішення набуде чинності через 30 днів після оголошення.

Нагадаємо, в ГУР зробили важливу заяву щодо ведення війни у 2024 році.

0 Replies to “У Білому домі заявили про повернення хуситам статусу міжнародної терористичної організації”