Чи можна уникнути призову після сплати штрафу

До 16 липня усі військовозобов’язані повинні оновити свої дані в ТЦК, ЦНАП або через за стосунок «Резерв+».

У випадку ігнорування цієї вимоги, йому загрожує штраф. Втім, якщо військовозобов’язаний отримав штраф за неявку до ТЦК або відсутність облікових даних і сплатив його – він не звільняється від служби в армії.

Про це пише Независимый Регион з посиланням на коментра адвокатка ЮКК «Де-Юре» Ларисы Кісь у коментарі для «РБК-Україна».

«Сплата штрафу не звільняє від обов’язку військової служби», – наголосила юристка.

За її словами, сплативши штраф, військовозобов’язаний лише виконує обов’язки за порушення – неявку за повісткою у встановлену дату. Відповідно, наступна повістка чи неявка супроводжуватиметься новим штрафом за порушення.

Вона пояснила, що не немає обмежень щодо кількості можливих викликів за повісткою і припустила, що в разі, якщо повістки будуть направлятись поштою існує ймовірність отримувати штрафи «умовно кожні два місяці».

Вона також зауважила, що ТЦК не заборонено надсилати «щодня по одному виклику на наступну дату від попередньо зазначеної».

«І кожного разу – штраф. Отже, шлях до 160 000 грн сумарної заборгованості (розмір санкцій, від якого виконавча служба може не тільки арештовувати рахунки та майно, а й займатися їх фактичною реалізацію) не такий вже довгий», – резюмувала Кісь.

Раніше НР писав про те, хто із студентів не зможе отримати відстрочку.

0 Replies to “Чи можна уникнути призову після сплати штрафу”