В Україні стартує проєкт новітньої діагностики раку: що відомо

Це забезпечить пацієнтам безоплатний доступ до одного з найбільш ефективних методів діагностики та лікування раку. Про це пише Независимый Регион з посиланням на повідомлення голови Комітету ВР з питань здоров‘я нації Михайла Радуцького в Facebook.

Він зазначив, що за останні роки в Україні зроблено декілька важливих кроків щодо покращення діагностики онкозахворювань. Наприклад, в 2023 році МЗУ вперше придбала 15 лінійних прискорювачів, рекордно зекономивши бюджетні кошти. Такі прискорювачі дозволяють впливати безпосередньо на ракові клітини, знищуючи їх або зупиняючи їхній ріст із мінімальними наслідками для здорових клітин.

Крім того, в Украні з’явились 28 МРТ-аппаратів для безоплатної діагностики складних діагнозів, в том числі онкохвороб на ранніх стадіях.

Втім, сучасні технології в медицині продовжують стрімко розвиватися. В таких країнах, як США та Франція, вже активно використовують такий метод виявлення раку як тераностика. Це новітній підхід у медицині, який поєднує діагностику на ранній стадії та терапію.

Ці препарати «підсвічують» ракові клітини у тілі людини під час томографії на ПЕТ-КТ. Новітній спосіб діагностики на клітинному рівні на даний час вважається медиками одним із найбільш ефективним.

Такий метод діагности з’явиться в і Україні, адже МЗУ придбають циклотрони та ПЕТ-КТ. Циклотрони необхідні для виробництва радіофармпрепаратів для діагностики та лікування онкології, а ПЕТ-КТ – безпосередньо для позитронно-емісійної комп’ютерної томографії.

На 2024 рік в бюджеті на закупівлю циклотронів закладено 1,6 млрд грн.

Раніше НР писав про те, як зрозуміти, що у вас весняна алергія на цвітіння, і чим рятуватися.

0 Replies to “В Україні стартує проєкт новітньої діагностики раку: що відомо”