Як швидко перевірити стан батареї на ноутбуці

Однак він може скоротитись через ряд факторів. Серед них, наприклад, тривале зберігання в розрядженому стані.

Варто зазначити, що зношена батарея ноутбуку може вивести з ладу цілу низку комплектуючих.

Фахівці виділяють три простих способи перевірки батареї вашого ноутбука. Про це розповідає Независимый Регион з посиланням на Politeka.

PowerShell

В ОС Windows через PowerShell можна отримати звіт про стан батареї. Для перевірки стану батареї, необхідно зайти в меню «Пуск», обрати версію з правами адміністратора. Якщо вікно запитує дозвіл на внесення змін до пристрою, дати його.

Потім з’явиться синє командне вікно PowerShell, яке дозволяє вводити команди для автоматизації завдань у Windows 10. Введіть powercfg /batteryreport /output “C:\battery-report.html” у полі та натисніть Enter.

Звіт буде згенеровано в папку, шлях до неї програма виведе на екран. В нижній частині звіту можна ознайомитись з інформацією про стан елемента живлення батареї, її початкову місткість і фактичну.

Командний рядок

Другий спосіб, за допомогою якого можна перевірити стан батареї на ноутбуці — через командний рядок. Для цього в меню Пуск, у віконці пошуку потрібно набрати – cmd (або натиснути Win + R). Потім у вікні, що з’явилось набрати powercfg /batteryreport.

У сформованому звіті, зокрема в розділі Battery Capacity/Usage History буде вказано хронологію зміни фактичної місткості акумулятора щодо первинних показників. А у Battery life estimates буде вказана інформація про приблизний час використання ноутбука без підзарядження акумулятора.

Спеціальні програми

Ще один спосіб, який дозволяє швидко перевірити стан батареї на ноутбуці – встановлення спеціальних програм. Наприклад, Battery Care.

Після інсталяції на панелі завдань з’явиться значок, натиснувши на який ви отримаєте дані про стан акумулятора, CPU, HDD.

Раніше НР писав про те, чому смартфон починає «гальмувати» і як вирішити проблему.

0 Replies to “Як швидко перевірити стан батареї на ноутбуці”