Як правильно зберігати зелень в холодильнику, щоб вона не втрачала свіжість

Якщо є необхідність збереження зелені на довший термін, в такому разі рекомендується скористатися холодильником чи морозильною камерою. Перед тим, як покласти зелень до холодильника, її потрібно підготувати, а саме: почистити, перебрати, відібрати пожовкле листя, посортувати  та акуратно скласти. Про це пише Независимый Регион з посиланням на ТСН.

Як зберегти зелень у холодильнику

Нижня поличка холодильника

Трави, які мають ніжну текстуру, варто додатково загорнути у вологу серветку. Для зберігання зелені важливо підібрати правильну температуру. Оптимальний показник для будь-якої зелені – 0℃. За такої температури вона може лежати в холодильнику до 2-х тижнів. Довше не рекомендується, так як в такому разі вона втрачатиме корисні властивості.

Вакуумний контейнер

Можна зберігати зелень в холодильнику у вакуумному контейнері із якісного пластику. Перед тим, як закласти туди зелень, контейнер рекомендується вимити та висушити.

Скляна банка

Добре зберігається зелень в холодильнику, якщо помістити її у звичайну скляну банку з герметично закритою кришкою. Важливо перед цим уважно переглянути всі трави, щоб до банки не потрапило пошкоджене листя і коріння через те, що  вони можуть загнивати.

Паперові рушники

Можна загорнути зелень перед тим як класти до холодильника у паперові рушники.

Поліетиленовий пакет

Зберігаючи зелень в поліетиленовому пакеті в холодильнику, слідкуйте, щоб пакет був щільно зав’язаний і всередину не потрапляв кисень.

Як зберігати зелень в морозильній камері

В морозильну камеру зелень кладуть, коли необхідно зберегти її на довший час, найчастіше — на зиму. Таким чином можна зберігати кінзу, петрушку, кріп, естрагон, селеру, зелену цибулю, шпинат, щавель. Перед тим, як помістити в камеру зелень, її необхідно добре промити під проточною водою, далі ретельно висушити, промокнувши паперовим рушником. Кожний вид зелені загортаємо окремо в поліетиленовий пакет або плівку, попередньо випустивши зайве повітря, та кладемо на полицю в камеру.

Якщо плануєте використовувати зелень у супах, салатах, перед заморожуванням можете подрібнити її. Після сортування, ретельного очищення, миття, просушування поріжте чи порубайте зелень ножем або спеціальними  ножицями. Розфасуйте зелень пропорційно в невеликі харчові контейнери чи пакети. Зелень, призначену для супів, можна заморозити у формах для льоду. Заповніть кожен відсік форми на 2/3 зеленню, залийте вміст водою і відправте на заморожування.

Раніше НР писав про те, чим піджити огірки в липні, щоб отримати великий урожай.

0 Replies to “Як правильно зберігати зелень в холодильнику, щоб вона не втрачала свіжість”