Як можна використати хвостики полуниці у побуті

Однією з улюблених ягід українців є полуниця. Втім, від  неї завжди залишаються гори зелених хвостиків і листочків, які, як виявилось, можна використати у побуті – від приготування їжі та напоїв до створення натуральних доглядових засобів.

Про те, що можна зробити з плодоніжками полуниці, розповідає Независимый Регион.

Додати полуничну нотку до напоїв

Верхівки полуниці, як і листя, можна додавати до напоїв — як безалкогольних, так і алкогольних. Вони нададуть рідині ледь відчутного полуничного смаку.

До того ж плодоніжки полуниці багаті вітаміни та антиоксиданти, хоча в них міститься не така велика їх кількість, як у плодах.

Зробити незвичні спеції

З хвостиків полуниці можна зробити ароматні спеції — для цього їх необхідно засушити, а потім подрібнити до порошку за допомогою блендеру або кавомолки.

Спробувати приготувати оцет

Полуничний оцет можна додавати до салатів або взяти за основу соусів.

Для приготування необхідно заповнити чисту банку верхівками полуниці та залити оцтом. Після цього банку потрібно щільно закрити кришкою та поставити в холодильник на декілька днів.

Цього часу вистачить, щоб оцет настоявся. Перед використанням його необхідно процідити.

Заваріть полуничний чай

Верхівки полуниці разом квітами ромашки чи листочками м’яти подарує вашому напою зовсім інший смак.  

Для цього верхівки полуниці потрібно попередньо засушити, а потім заварити в пропорції 1 ч. л. плодоніжок на чашку окропу.

Прийміть заспокійливу ванну

Зелень полуниці має властивості, схожі до ромашки – вона може заспокоювати шкіру, або, як мінімум, надати воді приємного аромату.

Для цього всипте сухе листя або хвостики полуниці у воду для ванни або використовуйте чайний пакетик або кульку, наповнену засушеною зеленню.

Зробіть компост

Якщо у вас є земельна ділянка, на якій ви висаджуєте овочі, плодоніжки полуниці, як і шкірки картоплі чи моркви, можна використати для компосту — органічних добрив, які збагатять ґрунт і позитивно вплинуть на врожайність.

Раніше НР писав про те, як пришвидшити дозрівання фруктів та овочів.

0 Replies to “Як можна використати хвостики полуниці у побуті”