Як зберегти постільну білизну свіжою та білосніжною: корисні поради від експертів

Вони мають гарний вигляд, на них приємно спати, і життя налагоджується. Проте з часом білі простирадла мають здатність до втрати кольору. Вони стають тьмяними, сірими та жовтими. Це пов’язано з тим фактом, що наші тіла переносять бруд, піт і жир на постільну білизну, коли ми спимо щовечора.

Як зберегти постільну білизну білосніжною та хрусткою, розповідає Незавиcимый Регион з посиланням на META.

Не ігноруйте плями

Незалежно від розміру, великі вони чи малі, ледь помітні чи яскраві, реальність така, що плями трапляються. Однак, швидка та ефективна обробка плям допоможе зберегти постільну білизну в ідеальному стані.

За словами Венді Трунц, залежно від розміру плями, рекомендується попередньо обробити її маленькою щіткою. Зробіть просту пасту з харчової соди та води і нанесіть її безпосередньо на пляму й промокніть щіткою.

Пасту залишаємо на 30 хвилин, після чого завантажуємо постіль у пральну машину і перемо звичайним циклом. Для великих або стійких плям необхідно придбати готовий засіб для виведення плям, орієнтований на конкретний тип плями (кров, сеча, їжа тощо), і використовувати його за інструкцією. Також може допомогти негайне промивання забрудненої ділянки.

Обережно використовуйте відбілювач  

Коли ви думаєте про те, як зберегти білизну білосніжною, на думку може спасти відбілювач. Не зважаючи на те, що відбілювач є чудовим засобом, він також може обернутися проти вас.

Як пояснює професіонал з прибирання MaidPro Тріш Дуарте, при контакті відбілювача з органічними сполуками, такими як піт і масла, може відбутися хімічна реакція, що призводить до пожовтіння. Використання занадто великої кількості відбілювача або неправильне його розведення також може пошкодити волокна і призвести до втрати білизни. Для повного завантаження достатньо ½ склянки відбілювача.

Регулярно періть постільну білизну

Якщо ви педант з чистоти і справді хочете зберегти білизну білосніжною, намагайтеся прати раз на тиждень. Якщо ж це здається вам неможливим, робіть це хоча б раз в два тижні.

Тіло природним чином потіє і скидає від 30 до 40 000 клітин шкіри на годину, в результаті чого мільйони з них осідають на ваші простирадла щоночі. Варто просто уявити, що вбирає в себе постільна білизна за тиждень-два між праннями. 

Чистіть пральну машину  

Брудна швабра призводить до брудної підлоги, смердюча посудомийна машина погано виконує свою роботу, а брудна пральна машина не зробить вашим білим простирадлам жодної послуги. Якщо пральну машину не чистити регулярно, бруд, пліснява та цвіль можуть накопичуватися, що призведе до знебарвлення постільної білизни.

Це також може призвести до неприємного запаху постільної білизни. 

Приймайте душ перед сном  

Навіть якщо ви полюбляєте приймати ранковий душ, кілька хвилин полоскання перед тим, як лягти в ліжко, суттєво допоможуть зберегти білизну білосніжною.

Душ перед сном, допомагає видалити з тіла бруд, піт та олії, які потрапляють на постільну білизну,  і в результаті це допоможе зберегти її чистішою та яскравішою на довший період часу. Швидкий і теплий душ також може покращити якість вашого сну.

Завжди періть білу білизну окремо

Ні для кого не буде таємницею, що неправильно відсортована білизна може зробити тьмяною цілу купу білих простирадл.

Темні тканини все одно можуть просочуватися на світлі, навіть якщо їх обробити, щоб вони не линяли. Хоча обробка волокон тканини може допомогти зменшити вицвітання, вона не може повністю запобігти перенесенню кольору. Завжди рекомендується прати темні, світлі та білі тканини окремо.

Купуйте нову постільну білизну за потреби

Як і більшість інших речей, простирадла мають природний термін служби, і їх слід регулярно замінювати. З часом вони природним чином втрачають білизну, а волокна можуть навіть почати «зморщуватися» та деградувати через незліченну кількість годин, які ми проводимо уві сні. Експерти рекомендують замінювати бавовняні комплекти кожні один-два роки, або коли стають помітними надмірна тьмяність і ворсистість. Постільна білизна високого класу або з таких матеріалів, як шовк чи льон, служитиме значно довше.

Раніше НР писав про те, як вберегти одяг від молі і позбутися шкідників.

0 Replies to “Як зберегти постільну білизну свіжою та білосніжною: корисні поради від експертів”