Які сорти картоплі не рекомендують садити в Україні

Це пов’язано з теплою погодою у квітні. До того ж деякі сорти дозволяють зібрати урожай навіть двічі. Втім, досвідчені городники рекомендують ретельно обирати сорти для посадки та підготувати овочі.

Які сорти картоплі не варто садити в Україні, розповідає Независимый Регион з посиланням на Аптека Садівника.

Що потрібно знати про сорти картоплі

З усіх сортів картоплі виділяють ранні, середньостиглі та пізньостиглі. Досвідчені городники радять змішувати та садити усі три види.

Кожних п’ять років потрібно робити сортооновлення. Можна купляти нові сорти або виростити картоплю для посадки з нового насіння.

Не варто обирати на посадку в західних та північних областях картоплю, яка вирощена на півдні, і навпаки. Такі сорти можуть рости дуже погано через зміну температурного режиму.

Кожного року, або хоча б раз на два роки потрібно міняти ділянку для картоплі. Земля виснажується, у ній накопичується багато шкідників і з кожним роком урожай буде все гірше.

За ґрунтом, де ви плануєте садити картоплю, потрібно доглядати й обов’язково використовувати добрива, інакше можете не очікувати гарний врожай. Суха та потріскана земля для цього овочу не підходить, бо картоплі потрібна волога.

Які сорти картоплі не рекомендують садити

Для посадки потрібно надавати перевагу сортам, які будуть добре рости, довго лежати та мають хороші смакові якості. А ще — стійкі до погоди та різних шкідників.

Досвідчені городники зазначають, що найбільше схильні до шкідників ті сорти картоплі, у яких тонка шкурка, або ті, що мають самі по собі червонуватий колір.

Найгірші сорти для посадки:

  • Загадка — це ранній сорт, призначений для універсального застосування. Смакові якості такої картоплі добрі, але вона має середню стійкість проти альтернаріозу, фітофторозу і сильно вражається сухою фузаріозною гниллю.
  • Невська стандарт — середньоранній сорт, який дає хороший урожай, має гарний смак і вона добре зберігається. Вона відносно стійка проти вірусів, ризоктоніозу, фітофторозу, парши і погано переносить обламування паростків перед висаджуванням.

Але, як наголошують городники, не буває поганих сортів картоплі. Є неправильний підхід, необроблена земля, поганий догляд та відсутність досвіду.

Що стає причиною поганого врожаю картоплі

  • Довгі паростки. Якщо картопля сильно проросла перед висаджуванням, вона довго сходитиме або не зійде зовсім. Тому довгі паростки необхідно обрізати до 3 см. Саму картоплю за тиждень до висаджування в ґрунт необхідно виставити на світло.
  • Густе висаджування. Щоб дати гарний врожай, овочу необхідний простір, тому не можна висаджувати її занадто тісно одна до одної. Відстань між лунками має бути не меншою за 40 см, а оптимальна відстань між рядками становить приблизно 70 см.
  • Раннє чи пізнє висаджування. Оптимальним часом для висаджування картоплі є час, коли на деревах розпускається листя.
  • Неправильні добрива. Для отримання великого і якісного урожаю, картоплю необхідно удобрювати на кожному етапі зростання.
  • Ранній збір урожаю. Урожай картоплі рекомендується збирати після того, як бадилля стане сухим. Зібраний урожай не варто залишати на сонці.

Раніше НР писав про те, коли потрібно садити кукурудзу у 2024 році.

0 Replies to “Які сорти картоплі не рекомендують садити в Україні”