Коли потрібно сіяти буряк у 2024 році, щоб отримати гарний урожай

Зазначається, що сіяти його потрібно не раніше квітня, коли вже на вулиці буде достатньо тепло.

Коли потрібно садити буряк, які сорти варто обирати та головні правила догляду за овочем, розповідає Независимый Регион з посиланням на Сад та город та AgroNews.

Який буряк можна садити у квітні

Вибір сорту буряка для посадки у квітні залежить від стійкості рослини до холодів та заморозків. Свій вибір краще зупинити на ранньостиглих сортах, термін дозрівання яких становить 50-80 днів.

Найкращі сорти:

  • Браво — невибагливий сорт, стійкий до хвороб;
  • Червона Куля — термін дозрівання 80-90 днів;
  • Бордо 237 — невибагливий та урожайний сорт;
  • Ренова;
  • Єгипетська плоска.

Коли потрібно садити буряк

Посів буряка можна починати тоді, коли середня денна температура складає +15 градусів, а температура ґрунту не має опускатися нижче +10 градусів.

Також рекомендується дивитися у місячний календар. Коренеплоди зазвичай садять на спадаючий місяць.

Найкращі дні у квітні: 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 28, 30.

Несприятливими днями для посадки рослин вважаються дні Молодика та Повні, а це 12 та 27 квітня.

Як підготувати насіння

Деякі виробники пропонують вже оброблений матеріал, але часто городники використовують саме не обробний і готують його до посадки самостійно.

Рекомендується спочатку «розбудити» насіння. Для цього жменю матеріалу потрібно на кілька днів замочити у чистій воді. Після цього зерна буряка можна помістити у розчин стимулятора росту, щоб наситити його  необхідними вітамінами та мінеральними речовинами.

Через декілька днів насіння розкладають в один шар на вологій марлі й залишають в теплому місці на дві доби. Така підготовка забезпечить появу перших сходів вже за тиждень після посадки.

Коли і як сіяти буряк

Земля в цей час ще не дуже активна, тому ґрунт потрібно добре перекопати, додати компосту та ретельно розпушити.

Найкращими умовами висадки буряка є вологість та прохолода, тому сіяти буряк краще у дні з хмарною погодою або навіть під час легкого дрібного дощу. А ще – по можливості сійте буряк у вечірній час.

На перші 3-4 дні вкрийте посадку від прямих сонячних променів тканиною і щодня зволожуйте ґрунт. Як тільки паростки проб’ються, поливати буряк можна раз на тиждень.

Варто пам’ятати про прорідження паростків, якщо ви одразу посіяли в ґрунт. А ще не забувайте розпушувати землю, саме це дозволяє отримати соковиті та смачні плоди.

Помилки при посадці буряка

Вибір місця. Не можна висаджувати овоч повторно в одне і те ж місце. Попередниками буряків можуть бути грядки картоплі, цибулі, томата, огірків. Не рекомендується висаджувати буряк після капусти, моркви, редьки.

Полив. Паростки буряка посухостійкі і не потребують частого поливу, тільки в разі повного висихання ґрунту. Надмірний полив стане причиною загнивання плодів, появи хвороб і зниження смакових якостей.

Грядка. Звична грядка для вирощування овочів — поглиблена, з бортиками для утримання вологи. Буряки потребують достатньої насиченості ґрунту киснем, тому сформуйте високу грядку. Це допоможе коренеплоду краще зростати, а також дозволить відвести зайву вологу.

Підготовка до посадки. При середній денній температурі повітря + 5 градусів буряк можна сміливо гартувати — виставляти на балкон спочатку на день, а з часом і на ніч. Так, паростки звикнуть до нових зовнішніх умов і відмінно перенесуть нові умови.

Ґрунт. Не варто садити буряк в землю підвищеної кислотності. Нейтралізувати кислотність ґрунту допоможе внесення доломітового борошна або вапна.

Раніше НР писав про те, чим корисна бананова шкірка і як її використовувати у догляді за обличчям.

0 Replies to “Коли потрібно сіяти буряк у 2024 році, щоб отримати гарний урожай”