Що говорять у Швеції про рішення РФ щодо зміни морських кордонів у Балтійському морі

З такою заявою виступив головнокомандувач Збройних Сил Швеції Мікаель Бюден в інтерв’ю RND. Про це передає Независимый Регион. Він не виключає, що російський «лідер» накинув оком і на Аландські острови.

Так, за словами Бюдена, російський диктатор має на меті отримати контроль над Балтійським морем, захопивши острів Готланд та архіпелаг Аландські острови.

«Росіяни уважно стежать за тим, що відбувається на входах і виходах до Балтійського моря», — упевнений головнокомандувач ЗС Швеції.

Він зазначив, що в разі взяття РФ під контроль Балтійського моря, це матиме негативний вплив на життя у Швеції та інших країнах Балтійського моря.

«Ми не можемо цього допустити. Балтійське море не має стати ігровим майданчиком Путіна, де він може залякувати членів НАТО», — наголосив головком.

Мікаель Бюден зазначив, що Готланд — це територія Швеції  і зона відповідальності швецьких Збройних Сил. Він розповів, що раніше на острові був присутній лише добровольчий підрозділ Національної гвардії, але війна в Україні все змінила і Швеції довелося масово озброїти Готланд.

«Наразі ми охороняємо острів за допомогою постійно дислокованих на ньому підрозділів та тимчасово перекидаємо туди додаткові сили, якщо небезпечна ситуація зростає», – пояснив він.

Варто зазначити, що Готланд знаходиться під захистом Швеції, і також він може використовуватися для наступальних операцій у разі потреби.

Бюден зазначив, що в разі захоплення острова Росією, під загрозою з моря опиняться країни НАТО і мир та стабільність в Балтійському та Північному морі будуть під загрозою.

Нагадаємо, що 21 травня російська влада в односторонньому порядку прийняла рішення про зміни своїх морських кордонів з Литвою та Фінляндією у Балтійському морі.

Раніше НР писав про те, що МКС хоче заарештувати прем’єр-міністра Ізраїлю.

0 Replies to “Що говорять у Швеції про рішення РФ щодо зміни морських кордонів у Балтійському морі”