Які країни ЄС вирішили взяти участь в «інавгурації» Путіна

Водночас 6 інших країн ЄС нібито запланували участь у події, направивши своїх представників.

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на Reuters.

Російські ЗМІ повідомили, що Кремль нібито відправив запрошення усім главам іноземних дипломатичних місій у Москві.

Неназваний європейський дипломат сказав Reuters, що 20 країн-членів ЄС ігноруватимуть захід, але очікується, що шість інших країн відправлять туди своїх представників. Серед них, Франція, яка відправить на інавгурацію свого посла, Словаччина, Угорщина, Кіпр, Греція та Мальта. У списку також була Бельгія, та згодом там заявили, що не відправлятимуть представників на заходи Кремля.

Водночас речник Петер Стано в Брюсселі заявив, що високий представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель виступає проти участі блоку в заході, заявив

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що відмовилось від участі в «інавгурації».

Країни Балтії, які наразі не мають своїх представників у Москві, категорично виключили відвідання вказаного заходу.

Як заявив міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс, ізоляція Росії та її злочинного керівництва має бути продовжена, а підтримка України залишається пріоритетною.

В США заявили, що не визнають вибори президента в Росії вільними та чесними, але визнають Путіна президентом Росії. Водночас Сполучені штати відмовились відправляти свого представника на інавгурацію.

«Вибори» в Росії і легітимність Путіна

Так звані «вибори», які відбулися в РФ у березні, були засуджені усіма країнами ЄС. Зазначались непрозорість голосування, порушення під час підрахунку голосів, відсутність політичної конкуренції, адже кремлівський режим заздалегідь ув’язнив єдиного реального конкурента Путіна Олексія Навального.

Раніше НР писав про те, коли і де відбудеться перший Саміт миру і чи запросять на нього Росію.

0 Replies to “Які країни ЄС вирішили взяти участь в «інавгурації» Путіна”