Коли і де відбудеться перший Саміт миру і чи запросять на нього Росію

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що він стане платформою для обговорення шляхів досягнення миру для України, а також назвав дату проведення.

Про це пише Независимый Регион з посиланням на повідомлення Офісу Президента. Глава держави також додав, що саміт присвячено розробці рамок, щоб стимулювати майбутній мирний процес.

Коли і де відбудеться перший Саміт миру

Перший Саміт миру проходитиме 15-16 червня 2024 року у Швейцарії у місті Бюргеншток, який розташований неподалік швейцарського міста Люцерн.

У Зеленського зауважили, що організація Саміту – це результат скоординованих зусиль української та швейцарської сторін. Інформації про кількість учасників наразі немає, однак відомо, що у Саміті візьмуть участь лідери країн та голови урядів з усіх континентів.

У мережі Х український глава також прокоментував проведення першого Саміту миру. Він зазначив, що ця платформа має на меті досягти миру для України.

«Саміт стане платформою для діалогу щодо шляхів досягнення всеохопного, справедливого й тривалого миру для України згідно зі Статутом ООН та нормами міжнародного права. Повагу до цих принципів засвідчили всі запрошені до участі в заході», – наголосив президент.

Глава держави також впевнений, що кожна миролюбна країна зацікавлена стати учасником цього саміту, адже він має важливе значення не лише для України. За словами Зеленського йдеться про глобальну роль кожної країни, а також про справжню повагу до міжнародного права та мирного співіснування в усьому світі.

«Ці спільні правила, закріплені в Статуті ООН, захищають усі країни від нападу та насильства. Отже, наш спільний глобальний обов’язок – захищати їх реальними діями, а не лише словами. Саме про це йтиметься на першому Саміті миру у Швейцарії», – висловився президент.

Чи запросять Росію на Саміті миру

Голова МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що представники країни-агресорки не отримають запрошення, адже у цьому немає жодного сенсу. За його словами, від Росії не можна очікувати гарантій, що вона діятиме добросовісно.

Водночас міністр додав, що запросити Росію можуть пізніше, коли країни досягнуть певних домовленностей. Він додав, що, зрештою, неможливо завершити війну без участі у переговорах обох сторін.

Раніше НР писав про те, чи може Польща «закрити небо» над західними регіонами України і що для цього потрібно.

0 Replies to “Коли і де відбудеться перший Саміт миру і чи запросять на нього Росію”