Коли Конгрес ухвалить допомогу Україні у розмірі 61 млрд доларів: названо нові терміни

Таку заяву зробив американський дипломат, колишній спецпредставник Держдепу США щодо України Курт Волкер. Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на його інтерв’ю РБК-Україна.

Так, за його словами, додаткова допомога Україні в розмірі 61 млрд може бути схваленою у квітні 2024 року. 

«Ви, можливо, пам’ятаєте, я був тут, у Києві, у травні минулого року, і мене запитали про запит адміністрації на 15 млрд, і я сказав: ні, буде 60, і це тому, що ніхто не хоче голосувати з цього питання двічі», — заявив він.

Волкер додав, що у Вашингтона на меті домогтися схвалення допомоги Україні, після чого почнеться підготовка до президентських виборів.

При цьому Волкер додав, що 80% членів Палати представників, серед яких є і демократи, і республіканці, підтримують допомогу Україні.

«Вони хочуть, щоб це сталося. Якщо ви винесете проєкт на розгляд Палати представників, ви отримаєте від трьохсот до трьохсот п’ятдесяти голосів», — підкреслив він.

Допомога Україні від США

США вже протягом кількох місяців практично не виділяють Україні військової допомоги. Це пов’язано з тим, що Конгрес ще досі не ухвалив законопроєкт із відповідним фінансуванням.

У лютому Сенатом США схвалено документ, яким пропонується виділити близько 60 млрд доларів на допомогу Україні. Проте він «застряг» у Палаті представників.

Спікер Палати Майк Джонсон наразі не бажає виносити ініціативу на голосування. Він пропонує внести зміни в деякі норми законопроєкту, зокрема, це стосується допомоги в кредит.

Раніше НР писав про те, які дискусії щодо допомоги України точаться в США.

0 Replies to “Коли Конгрес ухвалить допомогу Україні у розмірі 61 млрд доларів: названо нові терміни”