Міжнародний жіночий день 8 березня в Україні: чи буде вихідний

Фото: Дзеркало тижня

Цей день є державним свято, однак через воєнний стан вихідного не буде.

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на Кодекс законів про працю (КЗпП).

У цьому році 8 березня випадає на п’ятницю, і це буде звичайний робочий день.

Ставлення українців до свята

Серед українців за останні роки погіршилося ставлення до Міжнародного жіночого дня 8 березня. За даними опитування КМІС у 2023 році його популярність знизилася до 25%.

У 2013 році це свято було одним із найпопулярніших, практично половина населення країни (49%) його називали улюбленим.

Вихідні під час війни

Ухвалений Верховною радою у березні 2022 року закон вніс суттєві зміни у трудове законодавство, оскільки під час воєнного стану запроваджуються обмеження прав і свобод людини та громадянина, передбачених Конституцією. Законом скасовано усі святкові дні, передбачені КЗпП.

За інформацією НБУ, скасування святкових днів після початку повномасштабного вторгнення РФ дещо призупинило падіння економіки України у 2022 році. Водночас, зараз цей фактор не є визначальним і важливим. За словами заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука, святкові дні, які ми не відзначаємо, становлять приблизно 4,5% кількості робочих днів.

Що відомо про свято 8 березня

Свято 8 березня запропонувала на початку ХХ століття діячка німецького та міжнародного комуністичного руху Клара Цеткін на честь протесту швейних працівниць у Нью-Йорку.

Цей день широко відзначався у Радянському союхі і зараз він залишається вихідним у деяких пострадянських країнах: Росія, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Азербайджан, Молдова, Таджикистан, Узбекистан, Киргизстан, Туркменістан та Україна.

Раніше НР писав про те, які моделі iPhone користувачі активно обирають при переході з Android.

0 Replies to “Міжнародний жіночий день 8 березня в Україні: чи буде вихідний”