Чи можуть українці оформити відстрочку від мобілізації в ЦНАПах

Водночас деякі військовозобов’язані задають питання — чи можна оформити відстрочку від мобілізації у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАПах)?

Про це пише Независимый Регион з посиланням на інтерв’ю директора департаменту надання адміністративних послуг КМДА Наталіъ Шамрай РБК-Україна.

Як працюють ЦНАПи на тлі нового «мобілізаційного» закону

З 18 травня 2024 року, коли почав діяти новий закон про мобілізацію, центри надання адміністративних послуг по всій Україні розпочали приймати військовозобов’язаних громадян, які прибули для оновлення своїх даних.

«Оновлення даних військовозобов’язаних — це нова функція й для самих ЦНАПів», — зауважила Наталія Шамрай.

При цьому великих черг до ЦНАПів, за її словами, наразі не спостерігається, так як левова частина українців оновлює свої дані через мобільний застосунок «Резерв+».

Водночас у ЦНАПах під час війни продовжують надавати майже 450 видів послуг — від оформлення паспортів і допомоги при народженні дитини до комплексних послуг ветеранам (які за допомогою ЦНАПів можна оформити за однією заявою).

Експерт уточнює, що для учасника бойових дій доступна 38 видів послуг. Однак завдяки спрощеній процедурі зникла потреба в поданні такої великої кількості комплектів документів.

Чи можна оформити відстрочку від мобілізації у ЦНАПах

Шамрай наголосила, що ЦНАПи не мають повноважень для оформлення відстрочки від мобілізації. Подібними питаннями займаються виключно територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Директор департаменту надання адміністративних послуг КМДА пояснює, що навіть після того, як людина оновила свої дані через додаток «Резерв+», немає гарантій, що там буде відображатись повна інформація про військовозобов’язаного.

«Наприклад, є бронювання, але дані про це відсутні, то відділ кадрів, який його бронював, при наступній звірці по документах в ТЦК звертає увагу на це. І така інформація вноситься, а через день-два вона відобразиться в системі», — додала вона.

Раніше НР писав про те, що передбачає нова постанова Кабміну щодо надання відстрочки від мобілізації.

0 Replies to “Чи можуть українці оформити відстрочку від мобілізації в ЦНАПах”