День вишиванки: дата, історія та цікаві факти про свято

Цього року цей день припадає на 16 травня.

Головним атрибутом цього свята є вишивана сорочка, яка вважається унікальним витвором та символом ідентифікації українського народу.

Що відомо про це свято, розповідає Независимый Регион з посиланням на 24 канал.

День вишиванки — свято, яке покликане популяризувати українську культуру і традиції. Варто зазначити, що ця подія досі закріплена на офіційному рівні, але свято так припало до душі українцям, що вони відзначатимуть його вже у п’ятнадцятий раз.

Історія свята

Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету у 2006 році. Вона розповідала, що її надихнув знайомий, який постійно носив вишиту сорочку. Того року вишиванки одягнула така велика кількість студентів, що згодом свято набуло міжнародних масштабів.

Тепер кожен свідомий українець одягає сорочку не лише на День Незалежності, але й у кожен третій четвер травня. Раніше в цей день проводились різні масові заходи, однак у зв’язку воєнним станом таких масштабних подій цього року не планується.

Цікаві факти про українську вишиванку

  • Відповідно до даних досліджень, вишиті сорочки почали створювати ще до VI століття, однак зразки вишивки з тих часів не збереглися.
  • За легендою, чумаки довіряли прання вишитої сорочки лише одній дівчині. У такий спосіб він підтверджував вірність своїй коханій.
  • Перша школа вишивки була створена ще в XI столітті. Її заснувала сестра Володимира Мономаха — Анна. У школі опановували мистецтво гаптування золотом і сріблом.
  • У 2011 році в місті Рівному українці встановили рекорд – на День Незалежності на центральний майдан міста прийшло 6570 людей у вишиванках.
  • Люди не лише одягають вишиванки, але й переносять орнаменти на свої автомобілі та навіть на тіла у вигляді татуювань. У вишиті сорочки одягають навіть домашніх улюбленців.

Раніше НР писав про те, що в Україні запровадили нові правила для «обмежено придатних».

0 Replies to “День вишиванки: дата, історія та цікаві факти про свято”