В Україні внесли зміни до ПДР: що зміниться для українських водіїв з 1 травня

Раніше це правило діяло лише з жовтня по травень, втім восени минулого року Кабмін постановив нове рішення і зняв часові обмеження. Тепер ця норма діє цілий рік.

Про це пише Независимый Регион із посиланням на пункт 9.8 Правил дорожнього руху (ПДР).

Що потрібно знати водіям про зміни ПДР з 1 травня

Раніше ПДР передбачали, що з 1 жовтня по 1 травня на всіх транспортних засобах, які переміщаються поза населеними пунктами, повинні бути ввімкнені денні ходові вогні.

Якщо на автомобілі вони відсутні, то водії повинні вмикати ближнє світло фар. Ця вимога стосується всіх транспортних засобів, у тому числі й велосипедів, скутерів та мотоциклів.

Крім того, якщо автомобіль рухається в умовах недостатньої видимості, то водіям дозволяється вмикати дальнє світло фар або додатково протитуманні фари. Однак, це можна робити лише в тому випадку, якщо таке освітлювання не засліплюватиме інших учасників дорожнього руху.

Втім, 20 жовтня минулого року Кабмін ухвалив зміни до цієї норми і скасував часові обмеження.

Відтепер за межами населених пунктів траспортний засіб має рухатись з увімкненими ходовими вогнями (якщо їх немає у транспортного засобу — то з ввімкненим ближнім світлом фар) не зважаючи на пору доби чи року.

Навіщо уряд ввів такі зміни

Як пояснили у Патрульній поліції, така практика показала гарні результати у країнах ЄС. Статистика демонструє, що використання денних ходових вогнів зменшує кількість ДТП у світлий час дня.

Згідно з даними Європейського дослідницького інституту безпеки дорожнього руху, кількість аварій скоротилася на 10-15%.

Раніше НР писав про те, за яких умов студенти-бакалаври зможуть виїжджати за кордон.

0 Replies to “В Україні внесли зміни до ПДР: що зміниться для українських водіїв з 1 травня”