Популярне американське видання звинувачує творців штучного інтелекту у порушенні авторських прав

Фото: Детектор Медіа

Відоме американське видання The New York Times подало судовий позов проти компаній OpenAI та Microsoft – розробників ChatGPT та BingAI. Як заявляє видання, штучні інтелекти нібито порушили їхнє авторське право, оскільки компанії використовували статті газети, для вивчення мовних моделей.

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на інформаційне агентство Reuters. Так, у позові, який видання подало до федерального суду Манхеттена, обидві компанії звинувачуються у спробах безкоштовно використати «величезні інвестиції NYT у свою журналістику».

«Немає нічого «перетворюючого» у використанні контенту Times без оплати для створення продуктів, які замінюють Times та відволікають від неї аудиторію», – сказано у позові.

Компанії OpenAI та Microsoft, в свою чергу, не погоджуються зі звинуваченнями. На їхню думку, використання творів, які захищені авторським правом, для навчання ШІ, підпадає під доктрину «добросовісного використання». Це правова доктрина, яка у певних випадках не забороняє використовувати матеріали, що захищені авторським правом, без дозволу правовласника.

Не зважаючи на те, що видання не вимагало конкретних сум компенсацій за «збитки», яких нібито завдав ШІ, газета заявила, що мова йде про мільярди доларів США. NYT також вимагає, щоб компанії знищили навчальні набори для ШІ, в яких містяться матеріали газети. Компанії, судячи з усього, відмовляються це робити. Відомо, що NYT та OpenAI й Microsoft так і не змогли ні про що домовитись.

Нагадаємо, секретар РНБО назвав єдину умову Росії для початку переговорів з Україною.

0 Replies to “Популярне американське видання звинувачує творців штучного інтелекту у порушенні авторських прав”