В УГКЦ заявили, що не благословлятимуть одностатеві пари

Фото: УП

Вона стосується латинської, а не східних католицьких церков.

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на заяву глави УГКЦ блаженнішого митрополита Святослава.

За словами митрополита, декларація не розглядає питання католицької віри чи моралі. Крім того, у ній не подаються жодні приписи Кодексу канонів для Східних Церков та не згадуються східні християни.

Глава УГКЦ зазначив, що поняття «благословення» в УГКЦ та латинській церкві суттєво відрізняється. У візантійському обряді воно означає схвалення, дозвіл чи навіть наказ.

«Очевидно, що благословення з боку священнослужителя завжди має євангелізаційний і катехитичний вимір, тому в жодному разі не може суперечити вченню Католицької Церкви про сім’ю як вірний, нерозривний і плідний союз любові між чоловіком та жінкою», – наголосив блаженніший митрополит Святослав.

Також він вважає, що варто уникати «двозначних жестів, висловлювань і понять», які «можуть викривити чи спотворювати Боже слово та вчення церкви».

Нагадаємо, 18 грудня Папа Римський Франциск затвердив декларацію «Fiducia supplicans». Вона дає дозвіл священикам на благословення одностатевих пар, але при цьому вони не можуть проводити для них вінчання або будь-які шлюбні обряди.

Раніше повідомлялось, що у Кремлі відреагували на версію WSJ про те, що за вбивством Пригожина стоїть Патрушев.

0 Replies to “В УГКЦ заявили, що не благословлятимуть одностатеві пари”