В Росії оголосили в розшук чоловіка, який допомагає росіянам ховатись від мобілізації

Григорій Свердлін. Фото: РБК

Він заявив, що не припинить допомгати військовозобов‘язаним росіянам.

Як відомо, Міністерство внутрішніх справ РФ оголосило у розшук колишнього голову благодійної організації «Ночлежка», а нині засновника проєкту «Ідіть лісом» Григорія Свердліна. Повідомляється, що чоловік допомагає росіянам втікати від мобілізації.

Про це пишуть Независимые Новости з посиланням на російське неурядове видання «Медіазона».

Як зазначається, інформація про розшук Свердліна була опублікована в офіційній базі МВС РФ. Чоловік розшукується за кримінальною статтею, але ніде не вказано, за якою саме.

Також відомо, що минулого тижня Григорій Свердлін був оголошений «іноземним агентом». В Міністерстві юстиції пояснили своє рішення тим, що чоловік проживає за кордоном, виступає проти війни, негативно висловлюється та «поширює брехню» про дії російської влади.

Відомо, що проєкт «Ідіть лісом» з’явився минулої осені, коли в Росії оголосили мобілізацію. За допомогою Telegram-бота можна отримати інформацію про те, де сховатися від повісток і безпечно покинути Росію. Більше того, волонтери проєкту готові також оплатити російським ухилянтам квиток.

Повідомляється, що в рамках проєкту 19 541 росіянин отримав допомогу.

«Комусь допомогли консультацією, комусь дезертувати й покинути Росію, комксь надали психологічну допомогу, комусь допомогли переїхати і сховатися», — йдеться в повідомленні.

На своїй сторінці в Facebook Григорій Свердлін повідомив, що буде з‘ясовувати, за якою саме статтею його оголосили в розшук і додав, що «в улюблене місто Санкт-Петербург і так було зрозуміло, що їхати не варто».

Раніше повідомлялось, що Путін помилував канібала, який воював проти України.

0 Replies to “В Росії оголосили в розшук чоловіка, який допомагає росіянам ховатись від мобілізації”