Чи загрожує Україні тотальний блекаут: в Укренерго дали відповідь

Втім, світло все ж вимикатимуть. Тому важливо розуміти різницю між блекаутом та контрольованими відключеннями. Про це пише Независимый Регион з посиланням на заяву представників «Укренерго» у коментарі РБК-Україна.

В чому різниця між блекаутом і відключеннями світла

Блекаут – це неконтрольована аварія, коли баланс між генерацією та споживанням електроенергії порушується, що призводить до повного вимкнення електромережі в значній частині країни або навіть у всій країні.

Контрольовані відключення є тимчасовим заходом, який має на меті збалансувати енергосистему в умовах дефіциту електроенергії.

Українська енергосистема вже пережила блекаут у листопаді 2022 року, коли через масовану ракетну атаку росіян від електромережі відключилися кілька атомних електростанцій.

Однак завдяки злагодженій роботі енергетиків вже за декілька днів вдалося відновити електропостачання більшої частини країни.

Чи загрожує Україні повний блекаут у 2024 році

З 2022 року енергосистема України постраждала від численних ворожих обстрілів – як ракетних, так і за допомогою дронів. Попри ці атаки, енергетикам вдалось зберегти стійкість системи та мінімізувати вплив на споживачів.

Втрати генерації наразі становлять близько 9 ГВт, але це не загрожує системі блекаутом. Україна продовжує імпорт електроенергії з Європи, що також допомагає збалансувати енергосистему.

Міністр енергетики України Герман Галущенко наголошував, що загроза блекаутів наразі відсутня.

«На жаль, атаки ворога продовжуватимуться, але енергосистема є цілісною. Тотального блекауту в країні не буде», — раніше заявляв він.

Раніше НР писав про те, чому цього тижня українці частіше будуть без світла

0 Replies to “Чи загрожує Україні тотальний блекаут: в Укренерго дали відповідь”