Як зміняться комунальні тарифи у червні 2024 року

За даними уряду, регулятора та постачальників, значно здорожчає електроенергія, а тарифи на газ та водопостачання будуть частково переглянуті.

Про те, які будуть ціни на електрику, газ та воду, пише Независимый Регион з посиланням на повідомлення уряду, НКРЕКУ та НАК «Нафтогаз України».

Тарифи на електроенергію

У Кабміні та Міненерго заявили про необхідність збільшити тарифи на електроенергію, щоб провести належну подготовку енергосистеми до осінньо-зимового періоду. Наразі відомства опрацьовують ресурсне забезпечення та проводять розрахунки можливих розцінок.

Заплановано введення диференційованих тарифів залежно від обсягів споживання електроенергії. Остаточне рішення оголосять до кінця цього тижня. Експерти прогнозують зростання ціни до 3,5-5,2 грн/кВт-год проти нинішніх 2,64 грн/кВт-год.

Тарифи на газ

Для клієнтів «Нафтогазу» тариф на природний газ з 1 червня буде збережений на рівні 7,96 грн./куб.м у рамках пільгової річної програми «Фіксований». Решта постачальників застосують розцінки в діапазоні 7,7-9,9 грн./куб.м.

Тарифи на воду

У малих містах навесні спостерігалась значне зростання водопостачання на 30-40%. Дане ріщення було прийняте місцевою владою. Для великих населених пунктів НКРЕКУ поки що діє заборона на підвищення тарифів, хоча раніше анонсувалось їх збільшення у два етапи.

Відповідно, найбільш відчутним для споживачів стане зростання цін на електроенергію, тоді як зміни в цінах на газ і воду залишатимуться більш помірними.

Раніше НР писав про те, що чекає на боржників за комуналку під час війни.

0 Replies to “Як зміняться комунальні тарифи у червні 2024 року”