За яких умов податкова зніматиме гроші з рахунків українців

Це відбуватиметься у тому випадку, якщо у громадянина існує податкова заборгованість.

Чи можуть банки списувати кошти з рахунків платників податків, які мають податковий борг, на підставі платіжної інструкції на примусове списання (стягнення) коштів та яким чином, розповідає Независимый Регион з посиланням на повідомлення Державної податкової служби (ДПС) України.

Як пояснили в податковій, в першу чергу процедура списання коштів можливе тільки за рішенням суду. Це стосується банківських рахунків, електронних гаманців та навіть облікового запису в системі електронного адміністрування ПДВ. В такому випадку після рішення суду справа передається державній виконавчій службі.

Без втручання суду мають право списувати кошти, в разі не сплати податків громадянином протягом 90 днів. Тоді ДПС може розпочати відповідну процедуру.

Водночас навіть такі заходи не завжди можливі. Одним з виключень є випадок, коли заборгованість перед державою менша за податковий борг.

В податковій наголосили, що відповідна схема списання коштів є не попередженням, а лише виконує функції негайного виховання. Тому в разі ухвалення такого рішення про стягнення потрібно діяти оперативно.

Для уникнення проблем, в ДПС рекомендують регулярно перевіряти податкові зобов’язання та намагатись дотримуватись строків їх виконання.

Раніше НР писав про те, чи можна звільнити працівника, який виїхав за кордон.

0 Replies to “За яких умов податкова зніматиме гроші з рахунків українців”