Які категорії пенсіонерів можуть отримати надбавку до пенсії в майже 1000 гривень

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на Politeka.

З 1 січня 2024 року, розмір додаткової надбавки до пенсії встановлюється на рівні 40% від встановленого прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що складає 2361 гривню.

Відповідно до закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій окремим категоріям осіб» окремі категорії пенсіонерів мають можливість отримувати доплату до своєї основної пенсії, яка становить 944 гривні.

Згідно нових правил, що були введені законом України «Про зміни до деяких законодавчих актів України стосовно покращення соціального захисту певних груп населення» та рішенням Уряду про «Порядок надання державної соціальної допомоги непрацездатним особам і особам з обмеженими можливостями, а також на догляд», громадяни, вік яких становить 80 років і вище, мають право на отримання щомісячної доплати до пенсії.

Окрім того, для отримання доплати до пенсії такі пенсіонери мають  проживати самостійно, мати потребу в постійній сторонній допомозі та отримувати пенсію за віком.

Наприклад, ті категорії громадян, які отримують пенсію за інвалідністю, надбавку до пенсії не отримають. Підтвердження потреби в сторонньому догляді має бути документально зафіксовано за висновками лікарської комісії.

Натомість розмір доплати до пенсії визначається як 40% від прожиткового мінімуму осіб, які втратили працездатність. Із 1 січня він становить 2361 гривню. В результаті розмір доплати до пенсійних виплат зріс до 944,4 гривні.

Раніше НР писав про те, які категорії ВПО зможуть отримати допомогу на проживання.

0 Replies to “Які категорії пенсіонерів можуть отримати надбавку до пенсії в майже 1000 гривень”