Українські банки збільшили видачу іпотечних кредитів удвічі: у чому причина

Це більш ніж удвічі перевищує показник за аналогічний період у 2023 році.

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на прес-службу НБУ.

«Рушієм іпотечного сегмента залишається пільгове кредитування в межах програми «єОселя» (майже всі кредити протягом останнього року надано в межах цієї програми)», — розповіли в НБУ.

Про видачу нової іпотеки в січні повідомили сім банків, що займалися кредитами на придбання житла. Більшість угод, як і раніше, укладалася на вторинному ринку нерухомості.

За інформацією НБУ, середньозважена ефективна ставка за іпотечними кредитами у січні третій місяць поспіль залишилася на рівні 7,6% річних.

У регіональному розрізі найбільше іпотечних кредитів у січні видано в м. Київ та Київській області – 300 договорів на загальну суму 555 млн грн (50% від загального обсягу), Одеській (49 договорів на 71,6 млн грн), Львівській (32 на 59,4 млн грн) та Вінницькій (32 на 53,6 млн грн) областях.

Що відомо про програму «єОселя»

Варто зазначити, що банки України після початку повномасштабної війни суттєво скоротили видачу іпотечних кредитів для населення. Зараз фінустанови кредитують здебільшого за держаними програмами, коли за рахунок платників податків влада компенсує їм частину відсоткової ставки.

З 1 серпня 2023 року державну програму «єОселя» вирішили розширити. Кредити під 7% дозволити брати українцям, які не мають власного житла, а також ветеранам та ВПО.

Умови участі в «єОселі» для військовослужбовців, силовиків, медиків, педагогів та науковців при цьому залишаються незмінними. Вони можуть отримати пільгову іпотеку під 3% річних.

Наразі в програмі беруть участь 5 банків-партнерів: Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус Банк, Скай Банк, Укрексімбанк та Сенс Банк.

Повідомляється, що з початку 2024 року за програмою «єОселя» українці взяли кредити на придбання понад 1800 квартир та 21 приватного будинку на суму 3 млрд грн. Від початку дії програми кредити вже отримали 8 160 родин на 12,5 млрд грн.

Раніше НР писав про те, коли в Україні збільшать виплати при народженні дитини і скільки будуть платити.

0 Replies to “Українські банки збільшили видачу іпотечних кредитів удвічі: у чому причина”