Державні закупівлі, як спосіб подолання корупції

Наявність корупції – одна з головних причин, чому настільки багата на ресурси, можливості, країна, як Україна так бідно живе.

Першим проблиском, першою надією знизити корупційну складову стало запровадження програми державних закупівель. З її появою, придбати щось необхідне органам виконавчої влади у своїх кумів, сватів, братів з вигодою для обох сторін стало набагато складніше.

Сьогодні, щоб здійснити придбання тої, чи іншої речі, потрібно всі угоди оформляти через електронний майданчик Прозоро, де в чесній, та конкурентній боротьбі проходять усі тендери.

Що являє собою ProZorro?

Прозоро – це офіційний інтернет-портал, до якого мають доступ абсолютно всі бажаючі. Завдяки йому можна отримати всю інформацію про публічні (державні) закупівлі, а також звісно їх здійснити. Слід відзначити, що їх існує дві категорії:

  • допорогові;
  • надпорогові.

До першої категорії відносяться державні закупівлі на суму від 3 до 200 тисяч на придбання товарів, та на 1,5 мільйона для замовлення послуг. Надпорогові, як зрозуміло з назви, це ті, які перевищують вищевказані цінові рамки. Даний вид закупівель можливо здійснити лише через відкриті торги, конкурентний діалог, або через переговорну процедуру закупівлі.

Згідно законодавству України, до системи ProZorro допускаються лише ті торгові майданчики, які заздалегідь пройшли та отримали акредитацію, до слова, їх є чотири рівні.

В чому перевага використання системи державних закупівель SmartTender?

Офіційний портал ProZorro був створений з метою запобігання корупції і він дійсно досить таки сильно ускладнив життя нечесним на руку чиновникам. На сьогоднішній день, всі операції видно, як на долоні.

  • всі тендери проводяться прозоро;     
  • рівність всіх учасників, перемагає той, у котрого краща пропозиція;
  • простий доступ до порталу та робота з ним;
  • електронний документообіг;
  • економія часу.

Всі вищевказані переваги зробили систему державних закупівель унікальною для українських реалій. Завдяки ProZorro, всі спроби органів виконавчої влади придбати необхідні речі за завищеними цінами, тепер знаходяться у вільному доступі.

Звісно, це не подолало корупцію в країні одним махом, проте наразі, кожний корупціонер двічі подумає, чи варто йому ризикувати заради швидкої наживи, чи можливо краще діяти згідно букви закону, діяти ProZorro.  

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий