Чому гнучкі смартфони коштують дорого і чи варто очікувати зниження ціни

Независимый Регион спробував розібратись, чим обумовлена висока ціна таких пристроїв, і чи стануть вони доступнішими.

Що впливає на ціноутворення

Експерти виділяють кілька основних факторів, які впливають на високу вартість складних смартфонів. Перше, що впливає на ціну, це новітня технологічна концепція, яка потребує великих інвестицій не лише у розробку, а й у дослідження зокрема технологій створення гнучких екранів, механізмів згинання тощо.

Розглянуті пристрої мають необхідність у спецматеріалах на кшталт високоміцних полімерів і вуглецевих нанотрубок, які самі по собі коштують більше за стандартні матеріали, що й підвищує вартість складаних гаджетів.

Також варто розуміти, що на сьогоднішній день складні смартфони відносяться до преміального сегменту та їх виготовлення є обмеженими партіями через невелику виробничу масштабованість та складність виробництва. Дані чинники додають до вартості, оскільки зростають видатки одиницю продукції.

Не слід забувати і про те, що пристрої преміум-класу спочатку орієнтовані на споживача, який готовий платити високу ціну як за унікальний дизайн, так і за інноваційні технології.

Які перспективи у гнучких пристроїв

Експерти запевняють, що ціна на складні смартфони скоро впаде, тому якщо ви плануєте придбати такий смартфон, краще зачеками. У середньостроковій перспективі складні смартфони значно втратять у ціні. Така впевненість пояснюється як стрімким розвитком технологій, так і появою в даному сегменті ринку нових гравців, які створюють конкуренцію корпорації «Samsung». Це і є основним драйвером зниження вартості.

Відмінним прикладом є поява на ринку складаного смартфона ZTE LiberoFlip, що є сьогодні найбільш дешевим пристроєм з гнучким екраном. Даний гаджет в Японії коштує трохи більше 400 доларів, а за замовленням його можна взяти приблизно за 300 доларів, що майже втричі дешевше за флагман від «Samsung» GalaxyZ Flip5.

Подібна конкуренція так чи інакше підштовхне лідерів ринку на пошуки компромісів, які можуть полягати у розробці бюджетних аналогів складних флагманів, націлених на те, щоб зберегти лідерство на ринку. Безумовно, подібні пристрої не зможуть похвалитися новітньою начинкою, проте до цього ми вже звикли і у випадку зі звичайними смартфонами.

Раніше НР писав про те, яке нововведення Маск готує для соцмережі X.

0 Replies to “Чому гнучкі смартфони коштують дорого і чи варто очікувати зниження ціни”