Безпечні засоби купівлі криптовалюти: поради для початківців

У кожного новачка, який вирішив освоїти світ криптовалюти, завжди безліч питань із цього приводу. Вони не знають, де і як купити криптовалюту в Україні, чим за неї платити. Нічого складного в торгівлі криптовалютою або її придбанні немає, однак у суть питання вникнути все ж таки доведеться. Перш ніж почати інвестувати в Ефіріум, Біткоїни, Лайткоїни, Догкоїни, потрібно вивчити криптовалютний ринок досконально, присвятити цьому певний час.

Які кроки передують купівлі криптовалюти

Перш ніж купити криптовалюту в Україні, спочатку слід визначитися з брокером чи біржею. Між двома цими ресурсами є певна низка відмінностей. Біржа криптовалюти — це майданчик, де зустрічаються продавці з покупцями з метою торгівлі криптою. У біржі низький рівень комісії, проте вона має складний інтерфейс. Є різні типи торгівлі, діаграми ефективності розширені, а це відлякує нових криптовалютних інвесторів. Найвідоміша криптобіржа в Україні – це WhiteBIT. Вона працює з 2018 року і вже встигла завоювати шанувальників у всьому світі. Слід почитати відгуки про цю платформу, щоб переконатися в її лідерстві.

Поняття криптовалютного брокера

Криптовалютних брокерів придумали, щоб позбавити від складнощів придбання крипти клієнтів, натомість надаючи їм простий у використанні інтерфейс для взаємодії. Існує твердження, що вони працюють безкоштовно. Отримують прибуток з продажу інформації про купівлю та продаж інших трейдерів, взаємодіючи з великими брокерськими компаніями.

Співпрацювати з брокерами потрібно обережно, оскільки це загрожує накладенням обмежень з приводу переміщення криптовалютних акцій з ресурсу. Досвідчені трейдери зберігають свої віртуальні монети на криптовалютних гаманцях, щоб забезпечити їхню додаткову безпеку. Якщо вибрати холодний крипто-гаманець, не підключений до мережі, тоді взагалі шахраї взагалі не мають шансів. Тому купити криптовалюту бажають дедалі все частіше.

Створення та підтвердження облікового запису

Після вибору біржі чи брокера потрібно виконати процедуру реєстрації для відкриття рахунку. Незалежно від того, яка обрана сума та платформа для подальших транзакцій, знадобиться верифікувати особистість. Це роблять, щоб запобігти шахрайським діям та виконати нормативні вимоги законодавства.

Ні продавати, ні купувати крипту до завершення процесу перевірки не вдасться. Платформа зобов’язує надати клієнту фото паспорта та селфі з ним, ідентифікаційного коду. Безпека на найвищому рівні і з нею доведеться зважати.

Депозит готівки перед інвестуванням

Перш ніж купити криптовалюту в Україні, необхідно впевнитись, що на рахунку достатньо коштів. Для цього вносять гроші на свій криптовалютний гаманець, пов’язуючи з ним свій рахунок у банку, даючи дозвіл на переказ із кредитки чи дебетової картки. Іноді потрібно чекати кілька днів, перш ніж з’явиться можливість забрати гроші, внесені на купівлю крипти.

Є ціла низка бірж та брокерів, що дозволяють вносити гроші з кредитки, проте це ризикований захід та невигідний. Кожна компанія, яка випускає кредитку, обробляє купівлю крипт з кредитки як аванс готівки. У результаті використовується більш висока процентна ставка, ніж для звичайних покупок. Іноді доводиться платити до 5% від усієї суми переказу грошового авансу. До того ж, біржа стягує свій відсоток. У результаті втрачається до 10% вартості придбаної крипти.

Оформлення замовлення на крипту

Коли на рахунку з’явилися гроші, можна робити замовлення на крипту. Але для цього потрібно знати яку. Адже різновидів її дуже багато. Іноді є можливість купівлі дрібних акцій криптовалюти — шматочка токена, тому що цілий коштує дуже дорого.

Найпопулярніші криптовалюти:

  • біткоїни;
  • тизер;
  • догкоїни;
  • ефіріум;
  • кардана.

Перед тим, як купити криптовалюту в Україні, потрібно вибрати метод її зберігання. Будь-яку біржу можуть зламати, що загрожує втратою інвестицій. Також це може статися через забування кодів доступу до облікового запису. Це відбувається з багатьма власниками криптовалюти.

Після того, як вдалося купити криптовалюту, її зберігають на крипто гаманці, який прикріплюють до біржі. За бажанням можна перемістити крипту з одного гаманця на інший. Іноді під час транзакції сплачується відсоток за переміщення. На гарячих гаманцях зберігати криптовалюту зручно та вигідно, проте через їхнє підключення до мережі є ризик втратити кошти. Холодні гаманці не підключені до інтернету, тому вони безпечніші. Але великий ризик втрати ключа до них або поломки пристрою, що нагадує жорсткий диск. І тоді з криптовалютою можна попрощатися.

Як би там не було, купівля криптовалюти досить популярна, хоч і можна згадати безліч ризиків. Якщо не знаєш, як купити криптовалюту, краще глибше вникнути в це питання, вивчити тему, а потім уже вкладати в неї гроші. При цьому необхідно використовувати лише ті кошти, з якими не шкода розлучатися і у разі їхньої втрати через зміну курсу чи крадіжки — це не зазнає непоправних наслідків, таких як банкрутство.

0 Replies to “Безпечні засоби купівлі криптовалюти: поради для початківців”