Чому Джорж Клуні разом з дружиною подали до суду на російських солдатів

Амаль і Джордж Клуні маю намір вжити заходів проти російських солдатів разом із правозахисною організацією Centre for the Enforcement of Human Rights International та її Фондом Клуні за правосуддя.

Клуні збирають докази щодо причетності російських військових у зґвалтуванні двох жінок. Одна з цих жінок наразі проживає в Австрії. Про це пише Независимый Регион з посиланням на Heute.

Зокрема, йдеться про інцидент лютого 2022 року. Тоді російські військові взяли в облогу село під Києвом. Повідомляється, що Олену та Ольгу (імена змінено) викрали з їх домівок уночі п’яні російські солдати на чолі з їхнім командиром.

Чоловіка застрелили, а її зґвалтували

Спершу солдати увірвалися до хати Олени. Після запитання чи її вб’ють, командир відповів, що їй не варто боятися, тому що «хлопці просто хочуть трохи повеселитися».

Така ж сцена розгорнулася в будинку Ольги. Її чоловік став на заваді солдатам та не хотів дозволити забрати дружину, в результаті чого був застрелений на місці.

Після зґвалтування обом жінкам вдалося втекти та повернутися до своїх домівок. Через кілька тижнів село звільнили українські війська. Повідомляється, що одна з жінок залишилася в селі, а інша втекла до Австрії.

На думку організацій-позивачів, ці злочини є прикладами масових і систематичних порушень прав людини проти мирного населення на окупованих Росією територіях. Ці злочини також були широко задокументовані ООН та іншими організаціями.

Чому позов надійшов в Австрії

Неурядова організація CEHRI вважає австрійське кримінальне право таким, яке може бути застосованим до злочинів, скоєних в Україні, і вважає австрійські кримінальні органи відповідальними за розслідування та судове переслідування у цій справі. Ця юрисдикція ґрунтується на принципі універсальної справедливості, який дозволяє державам переслідувати найсерйозніші міжнародні злочини, незалежно від місця злочину та національності злочинців чи жертв.

Раніше НР писав про те, хто зі світових зірок приїжджав до України після початку повномасштабної війни.

0 Replies to “Чому Джорж Клуні разом з дружиною подали до суду на російських солдатів”