Чи можуть коти ревнувати і як цьому запобігти

Домашній улюбленець може псувати речі, шипіти, хоч зазвичай він так не поводиться. Можливо, кіт або кішка ревнує.

Про те, чи можуть коти ревнувати і як цьому запобігти, розповідає Независимый Регион з посиланням на DailyPaws.

Чи може кіт ревнувати

Вчені з’ясували, що багато тварин, особливо домашні улюбленці, цілком здатні відчувати емпатію та горе. Тож цілком логічно, що і природа людських ревнощів їм цілком притиманна.

Проте це почуття трохи відрізняється від того, як ревнують люди. Мері Моллой, консультантка з поведінки тварин з Behavior Vets зазначає, що котячі ревнощі – це лише про те, що кіт помічає, що не отримує того, що хоче, або що інша істота має те, що він хоче.

Тож якщо ці тваринки помічають, що ви приділяєте більше уваги людині або собаці — і навіть пригощаєте її смачненьким — вони в ту ж секунду вимагатимуть уваги і повідомлять про це дивним способом.

Як зрозуміти, що кіт ревнує

Коти намагатимуться виразити незадоволення певними діями. На те, що ваш домашній улюбленець ревнує, може вказувати така поведінка:

  • обприскування та мічення території, особливо речей людини чи тварини, до якої кіт ревнує;
  • сон у лотку — може бути проявом тривоги і стресу від нової ситуації;
  • шипіння та бійка — своєрідна спроба залякати «конкурента», щоб змусити його відмовитися від уваги;
  • кусання іншої людини, тварини чи навіть господаря, та нявкання — таким чином кіт показує, що йому необхідна увага.

Втім, попри те, що коти можуть ревнувати до нового члена родини (іншого кота, собаки, дитини чи партнера), часто справа не стільки в ревнощах, а в тому, що ваш улюбленець просто спантеличений дивними запахами, незвичними звуками та несподіваними рухами, що виходять від незнайомої істоти в домі.

Як запобігти ревнощам у котів

Створіть безпечний простір. Зробіть все так, як подобається вашому котику, наприклад, правильно гладячи його, помічаючи повідомлення, які він надсилає невербально, і поважаючи його кордони. Пристосовуючись до нових умов, допоможіть котику теж адаптуватися.

Дотримуйтесь графіку. Годуйте кота у певний час, регулярно виділяйте час для ігор і давайте йому безліч можливостей познайомитися з вашою дитиною, друзями чи партнером потроху. Будьте певні, вони, швидше за все, дуже скоро подружаться.

Це стосується і їхньої взаємодії з іншими тваринами. Не обділяйте нікого увагою і тоді тваринки зможуть жити у злагоді, знаючи, що господар любить їх.

Раніше НР писав про те, як правильно витягнути кліща за допомогою звичайної пляшки.

0 Replies to “Чи можуть коти ревнувати і як цьому запобігти”