Як правильно витягнути кліща за допомогою звичайної пляшки

Проте у багатьох українських регіонах відпочинок на свіжому повітрі пов’язаний з небезпекою кліщового енцефаліту. Головна проблема з кліщами — вони абсолютно непомітні. Людина не може відчути їхнього укусу, що збільшує ризик зараження різними інфекціями.

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на Ukr.Media.

Небезпечні хвороби, які передаються кліщами, це бореліоз (хвороба Лайма) і кліщовий вірусний енцефаліт. Кліщі ж у свою чергу заражаються такими вірусами, кусаючи дрібних гризунів. 

А потім, кусаючи людину, вони швидко впорскують збудників хвороб разом зі слиною людині в кров.

Що відомо про сезон кліщів

Пік кліщової активності припадає на квітень-червень.

В основному, кліщі живуть у високій траві, тобто там, де вона не підстрижена. А не на деревах. Можуть кліщі також знаходитись на невеликих кущах. Особливо ці паразити полюбляють оселятись на травинці уздовж стежок і доріжок очікуючи жертву. Там вони можуть зачепитися за одяг людини, яка проходить повз, і почати повзати по ній в пошуках місця для укусу.

Зазвичай, кліщ прямує до волосся. Проте кліщ Не буде тут же упиватися в першу-ліпшу частину тіла. Спочатку паразит знайде місце, де шкіра ніжна і тонка — пах, шия, пахви, за вухами. Тому людина має всі шанчи виявити його раніше, ніж він вкусить.

Поради

  • Оглядаємо дітей на природі кожну годину (і себе, і собак, кішок).
  • Пересуваючись, намагайтеся триматися середини стежок.
  • Одяг повинен закривати зап’ястя і щиколотки, брюки краще заправити в черевики.
  • Носіть світлий одяг (на світлому краще видно темних кліщів), який щільно прилягає до шкіри, особливо в області зап’ястя.
  • Діти обов’язково мають одягнути головний убір.
  • Використовуйте репеленти і спеціальні браслети, обробляйте одяг, взуття та транспортні засоби (коляска, велосипед) на відкритому повітрі. Після повернення необхідно ретельно змити репеленти.
  • Можна зробити щеплення від енцефаліту.

Як витягнути кліща

Якщо знаходячись на природі, виявили кліща, що присмоктався, а пінцета для його видалення немає, ось вам похідний лайфхак, який варто знати кожному.

Знадобиться будь-яка пластикова пляшка і гострий ніж. Відріжте ним невеличкий шматочок пластику.

Лезом необхідно зробити клинчасту щербину з одного боку. Отриманий інструмент слід зігнути, щоб надати йому форму ложки.

Клинчасту щербину необхідно помістити максимально близько до голови кліща і акуратно викручувати його.

Після декількох кругових рухів кліщ буде витягнутий. Паразита потрібно обов’язково здати в лабораторію на аналіз, а місце укусу обробити антисептиком.

Раніше НР писав про те, як боротися зі шкідниками на капусті.

0 Replies to “Як правильно витягнути кліща за допомогою звичайної пляшки”